Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2001-ųjų nusikaltimas: su BMW sprunkančius 5 plėšikus vijosi Kupiškio komisaras

3-iosios serijos BMW
15min.lt nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: 3-iosios serijos BMW
Šaltinis: 15min
0
A A

Baudžiamosios atsakomybės už plėšimą panevėžietis Laisvis Latvėnas sulauks po devynerių metų.

Prieš devynerius metus su grupe bendrų Kupiškio rajono Šepetos miestelio parduotuvę apiplėšęs ir vėliau užsienyje pasislėpęs 7 kartus teistas ir pavojingu recidyvistu pripažintas 43 metų panevėžietis L.Latvėnas bus teisiamas dabar – Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius perdavė nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą nagrinėti teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad prieš devynerius metus vasario pradžioje Kupiškio rajono Šepetos miestelyje L.Latvėnas su bendrininkų grupe pro nerakintas duris įsiveržė į uždarosios akcinės bendrovės „Rokana“ parduotuvę. Penki kaukėti plėšikai, grasindami revolveriu „Kora“, puolė prie pardavėjos, įrėmė ginklą į smilkinį, užklijavo jai lipniąja juosta burną, liepė nejudėti ir ėmė tuštinti lentynas. Buvo pagrobti 39 buteliai įvairių alkoholinių gėrimų, 229 pakeliai cigarečių, kurių vertė – 1 490 litų. Taip pat iš kasos buvo pagrobta 400 litų.

Per penkias minutes apšvarinę parduotuvę plėšikai tikėjosi, kad žygis buvo sėkmingas. Tačiau vienas jų pastebėjo, kad sprunkant iš parduotuvės tarpduryje teko prasilenkti su kažkokiu vyriškiu. Vėliau plėšikai, važiuodami Kupiškio link, pastebėjo, kad juos sekantį automobilį vairuoja tas pats vyriškis. Prie viaduko plėšikų BMW buvo užblokuotas, policijos pareigūnai sulaikė visus apiplėšime dalyvavusius asmenis. Tada ir paaiškėjo, kad tarpduryje plėšikai buvo susitikę tuometį rajono policijos komisariato viršininką Anatolijų Krestovą.

Prieš penkerius metus Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu parduotuvę apiplėšusios bendrininkų grupės trys nariai buvo pripažinti kaltais dėl svetimo turto grobimo, vienam jų Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu, kaip asmeniui, padėjusiam atskleisti nusikalstamo susivienijimo veiklą, baudžiamoji byla buvo nutraukta.

Nuo 2002 metų iki šių metų spalio 14 dienos užsienyje pasislėpusiam ir pagal Europos arešto orderį parvežtam į Lietuvą įtariamajam L.Latvėnui skirta kardomoji priemonė suėmimas. Prašoma 3 238 litus, išleistus ekstradicijai, pripažinti proceso išlaidomis.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kupiškio rajono apylinkės teismui.

Įstatymas tam, kas apiplėšė įsibrovęs į patalpą arba panaudojęs nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui pritaikytą sužaloti daiktą, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, primenama trečiadienį Panevėžio apygardos prokuratūros ryšių su visuomene vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min