Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 16d. 10:46

2014 m. Švenčionių rajone įvyko jau penkios avarijos su miško gyvūnais

Mašina po susidūrimo su nedideliu žvėrimi
Švenčionių r. PK nuotr. / Mašina po susidūrimo su nedideliu žvėrimi

Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai perspėja vairuotojus, kad jie būtų atidūs ir kelyje pasisaugotų laukinių gyvūnų, dėl kurių šiemet kilo žymiai daugiau eismo įvykių nei įprasta.

Vilniaus apskrities VPK Švenčionių r. komisariato prižiūrimoje teritorijoje šiais metais, iki sausio 15 d., užregistruoti 5 eismo įvykiai, kurie įvyko dėl staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgusių laukinių gyvūnų (stirnų, briedžių, šernų).

Tuo tarpu per visus 2013 metus buvo registruoti 45 eismo įvykiai dėl išbėgusių laukinių gyvūnų.

Dažniausiai tokio pobūdžio avarijos vyksta krašto keliuose: atkarpoje Vilnius–Švenčionys–Zarasai įvyko 25 eismo įvykiai; Utena–Kaltanėnai–Švenčionys – 12 eismo įvykių.

Kai kuriuose eismo įvykiuose nukentėjo ir žmonės, o transporto priemonės buvo sugadintos nepataisomai, pasakojama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Policija rekomenduoja vairuotojams:

1.    važiuodami miškingose vietovėse ar šalia miškų vairuotojai turi atkreipti dėmesį į specialų įspėjamąjį kelio ženklą „Atsargiai, žvėrys“;

2.    pamatę šį ženklą vairuotojai privalo sulėtinti ir išlaikyti pastovų važiavimo greitį tam, kad galėtų tinkamai sureaguoti pavojaus atveju;

3.    tamsoje važiuoti lėčiau nei įprasta, išlaikyti maksimalų budrumą – įdėmiai sekti kelią ir šalikelę;

4.    naktį norint išvengti susidūrimo su gyvūnu, reikia išjungti ilgąsias šviesas, nes jos gali paskatinti išsigandusį žvėrį suakmenėti, o ne bėgti šalin;

5.    nepatyrusiems vairuotojams, o ypač naujokams, pravartu būtų dar sykį perskaityti Kelių eismo taisykles ir prisiminti kaip reikia elgtis keliuose, einančiuose per miškingas teritorijas, ką daryti, jei vis tik žvėris trenkėsi į automobilį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min