-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

2014-ieji policijos akimis: marijampoliečiai pasistengė, kad pareigūnai nenuobodžiautų

Gaudynės, šūviai į automobilių padangas kaip įtempto siužeto kine. Nelegali naftos bazė, bet kada į orą galėjusi pakelti pusę kaimo. Ir šv. Velykų laukimas klijuojant cigarečių pakelius į blokus. Tokiame kontekste Marijampolės apskrities policijos pareigūnai stengiasi užkirsti kelią nelegaliai prekybai tabako gaminiais, alkoholiu ir naftos produktais.
Konfiskuotos kontrabandinės cigaretės
Konfiskuotos kontrabandinės cigaretės / Marijampolės apskrities VPK nuotr.

Šiuo požiūriu 2014-ieji buvo sėkmingų policijos operacijų metai. Už nelegalų disponavimą minėtomis prekėmis pradėta 17 ikiteisminių tyrimų o administracinės atsakomybės sulaukė apie 500 asmenų visoje Marijampolės apskrities VPK veiklos teritorijoje – Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos bei Šakių, Jurbarko ir Vilkaviškio savivaldybėse.

Per Kalvariją į Vakarų Europą

Net keturis kartus 2014-aisiais akis į akį su nusikaltėliais stojo Kalvarijos policijos pareigūnai. Sulaikyti 4 automobiliai, vežę didelius kiekius tabako gaminių – nuo 15 489 vnt.  pakelių (117 251 Lt vertės) iki 18 608 vnt. pakelių (139 001 Lt vertės). Sulaikymo operacijos keliskart vyko kaip kine – pareigūnams teko vytis ne tik automobiliais, bet ir nuosavomis kojomis bandančius sprukti bėglius, buvo iššauti perspėjamieji šūviai tarnybiniais ginklais.

Šiems kontrabandininkams po ikiteisminių tyrimų teko baudžiamosios atsakomybės. Ir ne tik už cigarečių pervežimą – vieno Lenkijos piliečio automobilio salone rasti galimai suklastoti itališki bei lenkiški valstybinių numerių ženklai bei savadarbiai metaliniai spygliai padangoms pradurti. Nusikaltėliai savo veikloms ruošiasi atsakingai, bet jiems vis dažniau nesiseka. O policija šiais atvejais galėjo džiaugtis ne tik sėkmingomis operacijomis, bet ir tuo, kad susidūrimas su viskam pasiruošusiais pažeidėjais baigėsi be tragiškų pasekmių.

Laimė, kad nesprogo

Įdomus radinys Šakių r. PK pareigūnų laukė privataus asmens sodyboje Šakių-Kauno rajonų riboje – čia laikyta apie 34 tonos įvairų naftos produktų. Kaip pasakojo pareigūnai, talpyklose talpyklėlėsė, statinėse ir statinaitėse laikyta ir dyzeliniai degalai, ir tepalai, o kai kuriose visko buvo tiek primaišyta, kad laboratorijoje nepavyko nustatyti, koks tai produktas. Iš statinaičių visas šis nelegalus gėris be perstojo lašėjo. Tai jau tapo pavojumi ne tik dėl neteisėtos veiklos, bet ir dėl galimos nelaimės aplinkai – gamtosaugine prasme. O sprogus tokiam kiekiui naftos produktų, į orą galėjo išlėkti ne tik šios nelegalios naftos bazės savininko namai, bet ir kaimynai. Netrukus ši byla pateko į teismą, pagreitinto proceso tvarka nelegalaus verslo atstovui  baudžiamuoju įsakymu paskirta bauda.

Gerumo akcijos: „Kaimynas neturi pinigų degalams“

Jurbarko pareigūnai pernai iškėlė 25 administracines bylas dėl nelegalių tabako gaminių, 2 baudžiamąsias ir 16 administracinių bylų dėl nelegalaus alkoholio laikymo ar pardavimo, 13 administracinių bylų dėl disponavimo nelegaliais naftos produktais.

Jurbarkiškiai, įkliuvę pilantys į automobilį degalus, pareigūnams tradiciškai aiškina, kad kaip tik dabar skolina degalų draugui, nes pastarajam baigėsi benzinas (dyzelinas), o pinigų šiuo metu jis neturi. Ir pataikyk tu man, pareigūne, kaskart į gerumo akcijas!

Neįprastas Velykų laukimas

Vilkaviškio r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkei Kristinai Siriūnienei šv. Velykų išvakarėse užėjus į gyventojo namus, prieš akis iškilo visai ne velykinis vaizdelis – nors tuo metu žmonės margina margučius, pilietis lipnia juosta klijavo cigarečių pakelius į blokus. Jo namuose pareigūnė rado daugiau kaip 20 dėžių cigarečių.

Šiam ir dar keturiems, disponuojantiems dideliu kiekiu tabako gaminių bei penkiems nelegalaus alkoholio (didelio jo kiekio) turėtojams iškeltos baudžiamosios bylos.

Kriminalinės žvalgybos rezultatai

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos skyriaus viršininko Eugenijaus Biskio teigimu, akcizais neapmokestinamų prekių sulaikymas – įvairių policijos pajėgų darbas: tokią veiklą vykdo ir Kelių policijos skyriaus, ir Viešosios policijos pareigūnai, ir Organizuotų bei Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriai.

Dirbama įvairiomis kryptimis: vyksta reidai, tikrinama pilietiškų gyventojų teikiama informacija, taip pat ir anoniminė, gaunama pasitikėjimo telefonu (8 343) 91260. Tačiau didžiausi kontrabandinių prekių kiekiai surandami atliekant kriminalinę žvalgybą – gruodžio mėnesį Marijampolės apskr. VPK Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai piliečio namuose rado ypatingai didelį kiekį – 36 dėžes cigarečių ( apie 18 tūkst. pakelių).

Pasak pareigūno, 2013-iaisiais už disponavimą tabako gaminiais iškeltos 3 baudžiamosios bylos, o pernai – net 14. 

Kas iš to?

Žiūrint tik iš savo varpinės, kontrabandinės prekės yra pigesnės, nes už jas nesumokėti mokesčiai, kurie turėtų patekti į valstybės biudžetą. O menkas biudžetas reiškia visiems mums juntamus dalykus: mažesnės pensijos, kuklūs bibliotekininkų, mokytojų, gydytojų, taip pat ir policininkų atlyginimai, menkesnės socialinės garantijos.

Šiame kontekste atsirandantys nelegalūs pinigai (labai dideli pinigai!) iškraipo mūsų valstybės socialinį ir ekonominį gyvenimą. Didžiausias blogis, kad daugelis mąsto tik savos piniginės turinio ribose, apgailestaujama itin vaizdingai surašytame ir ketvirtadienį paviešintame Marijampolės apskrities VPK atstovų pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius