Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 2d. 13:24

2017-ieji juodosios statistikos veidrodyje: daugėjo ir žuvusių gaisruose, ir keliuose

Alytuje kaktomuša susidūrė sunkvežimis ir į jį įvažiavęs lengvasis automobilis
alytausgidas.lt nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Žiūrint formaliai, pernai blogėjo tiek tragiškų avarijų, tiek gyvybes nusinešusių gaisrų statistika. Tačiau neigiamas pokytis – labai simbolinis. 15min atkreipia dėmesį, kad kai kurie šalutiniai rodikliai kaip tik teikia vilties: gaisruose mažėjo sužeistųjų, krito girtų vairuotojų sukeltų įskaitinių avarijų skaičius, taip pat gelbėtojai sulaukė mažiau melagingų iškvietimų.

Per praėjusius 2017 metus šalyje kilo 9 405 gaisrai, kuriuose žuvo 104 žmonės, antradienį skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Tuo metu žuvusiųjų gaisruose metinis skaičius dar ankstesniu laikotarpiu (2016 m.) buvo kiek mažesnis – 101.

Pagal PAGD skelbiamą statistiką, užpernai ugnies nelaimėse buvo traumuoti 205 asmenys, o pernai šis skaičius sumažėjo iki 181.

2016 m. ugniagesiams gelbėtojams nuo žūties gaisruose pavyko išgelbėti net 635.

2017 m. statistikos veidrodyje šis skaičius, kurio tikriausiai neišeina vertinti nei teigiamai, nei neigiamai, yra 549.

Melagingų pranešimų ugniagesiams skaičius pernai siekė „tik“ 136, kuomet užpernai gelbėtojams be reikalo per visokius piktavalius kažkur lėkti teko net 153 kartus.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) pernykštės avaringumo statistikos iki antradienio popietės dar nebuvo apibendrinusi. Tačiau pagal 2017-ųjų metų pabaigos rodiklius galima daryti išvada, kad žuvusiųjų keliuose, nors ir labai nežymiai, padaugėjo.

Prieš metus LKPT skelbė, kad 2016 metais šalies keliuose žuvo 188 žmonės.

2017 metais iki gruodžio 29 d. Lietuvoje eismo įvykiuose buvo žuvę jau 192 žmonės. Kita vertus, kaip 15min jau atkreipė dėmesį naujausioje kriminalinėje metinėje apžvalgoje, nuolatiniai policijos reidai ir teisinis bei moralinis nepakantumas vairuojantiems girtuokliams iš dalies pagerino eismo saugumo situaciją.

2017-iesiems einant į pabaigą, girtų vairuotojų sukeltų avarijų, per kurias sužeisti žmonės, skaičius buvo apie 30 proc. mažesnis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu užpernai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min