Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 15:51

2022 m. pasieniečiai sulaikė jau 446 žmones, kurių ieškojo teisėsauga

Vilniaus ir Kauno oro uostuose pasieniečiams įkliuvo teisingumo vengę lietuviai – Kėdainių, Vilniaus bei Jonavos gyventojai. Bendras teisėsaugos ieškotų, bet VSAT pareigūnų sulaikytų asmenų skaičius artėja prie pusės tūkstančio. Jei panašios tendencijos išliks – iki metų galo pasieniečių sąskaitoje bus apie 1000 tokio pobūdžio sulaikymų.
Asociatyvinė iliustracija: pasieniečių pajėgos oro uoste
Asociatyvinė iliustracija: pasieniečių pajėgos oro uoste / VSAT archyvo nuotr.

Vilniaus ir Kauno oro uostuose praėjusį savaitgalį sulaikyti dar trys teisėsaugos ieškoti lietuviai. Penktadienį vidurdienį Kauno oro uoste VSAT pareigūnai patikrino reisu iš Jungtinės Karalystės sostinės Londono atskridusių keleivių dokumentus. Kontrolės metu pasieniečiai nustatė, kad vieno atvykusiojo, Kėdainiuose gyvenančio 33-ejų vyro, paiešką nuo praėjusių metų gruodžio paskelbė Kauno policija.

Jis buvo ieškomas už nusikaltimo padarymą.

Vyriškis buvo atvesdintas į tarnybines pasieniečių patalpas Kauno oro uoste ir tą pačią dieną perduotas atvykusiam Kauno policijos konvojui.

Šeštadienį po pietų Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai gavo informacijos, kad iš Šveicarijos miesto Ciuricho atskrendančiame lėktuve yra grąžinamas asmuo. Nusileidusio orlaivio įgula, kaip įprasta tokiais atvejais, pasieniečiams perdavė iš Šveicarijos už šios šalies įstatymų pažeidimus išsiųsto 33-ejų Vilniaus gyventojo dokumentus.

Paaiškėjo, kad nemalonumų su teisėsauga vyras turi ir gimtinėje. Už nusikaltimo padarymą nuteisto vilniečio paiešką Kauno policija buvo paskelbusi šių metų kovo pabaigoje.

Apie ieškomojo sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui ir netrukus vilnietį perdavė į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams.

Sekmadienį naktį VSAT pareigūnams įkliuvo dar vienas teisingumo vengęs Lietuvos pilietis.

Pasieniečiai, tikrindami reisu iš Antalijos atvykusių keleivių dokumentus, nustatė, kad 43-ejų Jonavos gyventojui šių metų kovo pabaigoje yra paskelbtas suėmimas pagal Europos arešto orderį. Paieškos iniciatorė – Vokietija.

Pasieniečiai vyrą sulaikė. Ieškomasis paryčiais perduotas atvykusiam Vilniaus policijos konvojui.

Iš viso šiemet pasieniečiai jau sulaikė 446 asmenis, kurių dėl įvairių priežasčių ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos. Daugiausiai tokių ieškomųjų – 339 – VSAT pareigūnai sulaikė tarptautiniuose šalies oro uostuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min