Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekordininkės: 22 metų merginai – 16-as teismo nuosprendis, 28-ių veikėjai – 25-as teistumas

byla, teismas, teismo salė, posėdžių salė teisme,
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Teismo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiomis dienomis Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendžius dviejose baudžiamosiose bylose praeityje po keliolika sykių teistoms merginoms.

Trečiadienį Ilonai Klečkovskajai (gim. 1987 m.) teismas paskelbė šešioliktą nuosprendį, o ketvirtadienį Brunonai Margytei (gim. 1982 m.) – dvidešimt penktą. Abi jos pripažintos kaltomis pasikėsinus pavogti nedidelės vertės svetimą turtą iš parduotuvių, joms skirtos po 30 parų arešto bausmės, šiandien pranešė teismo atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audris Kutrevičius

I.Klečkovskaja nuteista už tai, kad 2010 metų sausio 22 dieną Vilniaus prekybos centre „Europa“ esančioje parduotuvėje „Sarma“ paėmė ir paslėpė po drabužiais 7 vienetus blakstienų tušo, kurio vieneto vertė 50,90 lito, po to praėjo pro kasas už minėtas prekes nesumokėjusi ir taip pasikėsino pagrobti parduotuvei priklausantį bendros 356,30 Lt vertės turtą, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, nes už parduotuvės ribų buvo sulaikyta apsaugos darbuotojo.

Apklausta teisme kaltinamoji prisipažino padariusi inkriminuojamą veiką, paaiškino, kad dėl savo elgesio nuoširdžiai gailisi.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausti prekybos centro apsaugos darbuotojai paaiškino, kad I.Klečkovskają pažįsta iš matymo, nes ji ne sykį buvo sulaikyta vagiliaujanti parduotuvėse. Tik jai užėjus į prekybos centrą, apsauga merginą pradėjo įdėmiai stebėti, vienas apsaugininkas matė, kaip ji iš lentynos paima kosmetiką ir paslepia po drabužiais.

Išėjusi iš parduotuvės I.Klečkovskaja buvo sulaikyta su vogtomis prekėmis.

Pastarąjį sykį I.Klečkovskaja Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo buvo nuteista praėjusių metų vasarį, jai už pasikėsinimą pavogti nedidelės vertės svetimą turtą bei pabėgimą iš sulaikymo vietos buvo skirta 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tuomet sulaikyta policijos komisariate dėl vagystės, ji paprašė pareigūnų nuvežti į namus persirengti. Užėjusi į butą, ji pasiėmė drabužius, nuėjo į vonios kambarį persirengti ir iš ten pabėgo nuo pareigūno. Įtariamąją kitą dieną policijos pareigūnai aptiko „Akropolio“ prekybos centre.

I.Klečkovskaja iš Panevėžio pataisos namų, atlikusi visą bausmę, išėjo praėjusių metų liepos 24 dieną, nuo tada ji tris sykius bausta administracine tvarka už smulkias vagystes iš parduotuvių, jai buvo skirtas areštas.

Visi ankstesni I.Klečkovskajos teistumai yra už nedidelės vertės svetimo turto vagystes. Pirmą sykį I.Klečkovskaja buvo nuteista 2006 metų vasarą.

Savo ruožtu B.Margytė ketvirtadienį  nuteista už tai, kad sausio 26 dieną Vilniaus prekybos centre „Akropolis“ esančioje parduotuvėje „Bershka“ pasikėsino pagrobti trejus marškinėlius už 231,70 litų, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, nes buvo sulaikyta apsaugos darbuotojų.

B.Margytė savo kaltę taip pat pripažino, ji paaiškino, kad vartoja narkotikus, o pavogtas prekes parduoda. Iš ankstesnių 24 teistumų – 23 sykius teista už vagystes. Pirmą sykį teista 1997 metais.

„Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į tai, kad kaltinamoji padarė baudžiamąjį nusižengimą, jau yra daug kartų teista už analogiškas nusikalstamas veikas, išvadų nedaro, todėl jai skirtina arešto bausmė“, – rašoma abiejuose teismo nuosprendžiuose.

Už nedidelės vertės (nuo 1 iki 3 MGL dydžio – t. y. nuo 130 iki 390 litų) svetimo turto pagrobimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą iki 45 parų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min