Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 09:07

26-erių metų šiaulietis už smurtą prieš sugyventinę bus teisiamas jau ketvirtą kartą

Smurtas šeimoje
123rf.com / Smurtas šeimoje
Nuo 2011 metų gruodžio 15 dienos šalyje įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris pakeitė atsakomybės smurtautojui taikymo praktiką bei žymiai sumažino jo galimybes išvengti atsakomybės už savo veiksmus.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad 2012 metais Šiaulių apskrities policijos įstaigose pradėti 668 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Šią nemalonią visuomenei statistiką jau trečias mėnuo pildo 26 metų šiaulietis T. K.

Pirmą kartą į šiauliečio butą, Korsako g., policijos pareigūnams teko vykti balandžio 30-ąją. Bute naktį T. K., stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, peiliu grasino nužudyti 35-ių metų savo sugyventinę I. M., sumušė ir smaugė. T. K. policijos pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę.

Gegužės 9 d. vakare tas pats T. K. savo tėvų bute, Gegužių g., būdamas girtas iškoneveikė I. M., tampė ją už plaukų, apstumdė, įbrėžė kaklą. Policijos pareigūnai vyrą  sulaikė ir uždarė į  areštinę.

Gegužės 29 –ąją Šiaulių miesto apylinkės teismas už pirmąjį teisės pažeidimą jam skyrė 200 valandų viešųjų darbų, už antrąjį –  5 mėnesius   viešųjų darbų, neatlygintinai dirbant po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui bei baudžiamojo poveikio priemonę – dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Birželio 9-osios popietę policijos pareigūnams vėl teko vykti į T. K. namus Korsako g., kur sugyventinę jis vėl tampė už plaukų, sudavė jai nuo 8 iki 11 kartų  į įvairias kūno vietas. Pabuvęs areštinėje,  birželio 14 d., vyras išklausė dar vieną teismo nuosprendį –   20  parų arešto, bausmę atliekant areštinėje poilsio dienomis.

Bausmės šiauliečio neišauklėjo, kadangi liepos 12 d. įvyko jo ir pareigūnų eilinis pasimatymas. Po jo paaiškėjo, kad T. K., būdamas girtas, tos dienos popietę sumušė girtą sugyventinę. Šįkart nukentėjusioji dėl galimai nosies lūžimo, veido sumušimo kreipėsi į medikus, nors prieš tai jų vengė, todėl ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo.

Po paskutinio išpuolio T. K. policijos pareigūnai sulaikė ir uždarė į  areštinę, o liepos 13-ąją jis buvo suimtas mėnesiui. Šįkart Šiaulių miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Dabar T. K. gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:07
23:25
00:49

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min