Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

265 antkapius nuvertę vandalai bei jų tėvai pripažįsta, kad nusipelnė prakeiksmų ir grasinimų

Vandalai išvartė antkapius
Kedainietis.lt nuotr. / Teigiama, jog visi trys vaikinai atgailauja ir tikina, jog garbingai priims teisėjų paskirtą bausmę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dvi kėdainiečių šeimos miestelio bendruomenės įtūžį glaisto atsiprašymais vietinėje spaudoje bei siūlymais padėti sutvarkyti kapines.

Kėdainių bendruomenė spėlioja, kas privertė atgailauti dvi šeimas, kurių vaikai prieš porą savaičių pašiurpino visą Lietuvą – Kėdainių kapinėse naktį buvo nuversti net 265 antkapiai.

Pirmiausia, be abejo, atgaila parodo kaltės bei moralinės atsakomybės už ją pripažinimą.

Tačiau atsiprašinėti, ko gero, apsimoka ir materialine prasme.

Jei visų nusiaubtose kapinėse palaidotų mirusiųjų artimieji kreiptųsi į teismą dėl turtinės bei neturtinės žalos atlyginimo ir pareikštų bent po kelių tūkstančių litų ieškinį, vandalus užgriūtų bendras bent pusės milijono litų reikalavimas.

Į skelbimus, kurie šią savaitę publikuoti visuose Kėdainių rajone leidžiamuose laikraščiuose, vandalų ir jų tėvams teko investuoti kur kas mažiau.Atsiprašome visų nukentėjusiųjų, mirusiųjų artimųjų, tėvų, draugų, mokytojų ir bendramokslių, – teigiama vandalų trijulės vardu išspausdintuose atsiprašymuose.

„Suprantame, kad padarytos moralinės skriaudos neatlyginsime jokiomis priemonėmis ir būdais. Šią naštą mūsų šeimos neš visą likusį gyvenimą. Patirtą turtinę žalą atlyginsime visiems, kai ji bus nustatyta. Jei yra asmenų, nepajėgiančių atstatyti paminklų, sutvarkyti kapaviečių, prašytume pranešti tyrėjams – tai, Jums leidus, nedelsiant padarysime savo jėgomis. Dėl įvykio jaučiame ir savo kaltę, auklėjimo klaidas, priežiūros stoką. Visų atsiprašyti asmeniškai neturime galimybės. Jei atleisti galite – atleiskite“, – vaikinų tėvų – Ingridos ir Virginijaus Vilkelių bei Gražinos Bičkienės atsiprašymą cituoja Lrytas.lt.

Atsiprašymo autoriai tikina, kad suvokia ir jaučia nukentėjusiųjų patirtą dvasinį šoką, pateisina pyktį, prakeiksmus ir grasinimus.

Tėvai savo vaikų poelgį įvertino kaip protu nesuvokiamą nusikaltimą, kuriuo jie pažemino ir paniekindami tiek gyvuosius, tiek mirusiuosius, pamynė tiek krikščioniškąsias, tiek bendražmogiškąsias vertybes.

Vilkelių vaikams Laimonui ir Audriui bei Dariui Visockiui už kapinių išniekinimą gresia baudžiamoji byla, be to, kaip minėta, nukentėjusieji galės pareikšti civilinius ieškinius.

Teigiama, jog visi trys vaikinai atgailauja ir tikina, jog garbingai priims teisėjų paskirtą bausmę.

„Supratome, ką padarėme, deja tik po to, kai tai padarėme. Nors tai ir padarėme, esame priversti gyventi. Dėl savo nežmoniško ir beprasmiško poelgio gailimės. Atsiprašome visų nukentėjusiųjų, mirusiųjų artimųjų, tėvų, draugų, mokytojų ir bendramokslių“, – teigiama trijulės vardu išspausdintuose atsiprašymuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min