Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 6d. 14:02

28 kartus teistas recidyvistas Edgaras Savickas laiškais reketavo prokurorus

Edgaras Savickas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Edgaras Savickas

Už grasinančius laiškus nužudyti prokurorus teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes. Panevėžio miesto apylinkės teismas, gegužės 5 dieną baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamieji Mindaugas Šimkus ir Edgaras Savickas, atliekantys laisvės atėmimo bausmes, kaltinami grasinimais nužudyti ir turto prievartavimu.

Bylos nagrinėjimo metu teismas nustatė, kad praėjusių metų birželio 20 dieną, kaltinamasis M.Šimkus, būdamas Kauno tardymo izoliatoriuje, savo ir R.M. vardu parašė du grasinančius laiškus Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui. Laiške grasino nužudyti prokurorą ir jo šeimos narius, bei vertė nukentėjusį pervesti 5 000 litų į nurodytą sąskaitą.

Tų pačių metų, spalio 20 dieną, kaltinamieji M.Šimkus ir E.Savickas, būdami Šiaulių tardymo izoliatoriuje, savo ir kitų asmenų vardais parašė keturis grasinančius laiškus kitam Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui. Laiškuose taip pat grasino nužudyti prokurorą ir jo šeimos narius, į nurodytas sąskaitas reikalavo pervesti viso 9 200 litų.

Apklausos metu kaltinamieji teigė asmeniškai nepažįstantys prokurorų, nužudyti jų nenorėjo, rašė laiškus, siekdami pasivažinėti iš vienos kalinimo vietos į kitą. 

Kaltinamųjų  baudžiamąją atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad kaltininkai prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir gailisi. Jų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – spalio 20 dieną nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje.

M.Šimkus ankščiau teistas 8 kartus,  o E.Savickas ankščiau teistas 28 kartus ir teismo pripažintas pavojingu recidyvistu.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamas veikas, kurios yra tyčinės, baigtos, apysunkės, į pasekmes, kaltinamųjų asmenybes. Kaltinamieji yra ankščiau teisti, veikos padarytos esant neišnykusiam teistumui. M.Šimkus ankščiau teistas 8 kartus,  o E.Savickas ankščiau teistas 28 kartus ir teismo pripažintas pavojingu recidyvistu.

Įvertinęs visas aplinkybes teismas, subendrinęs bausmes, kaltinamajam M.Šimkui už padarytas nusikalstamas veikas skyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą 3 metams 3 mėnesiams. Vadovaujantis BK 64 str. 1 d., 3 d. bausmę subendrino su 2014-06-19 Kauno apygardos teismo nuosprendžiu ir paskyrė kaltinamajam M.Šimkui galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 12 metų. Bausmę kaltinamasis turės atlikti pataisos namuose, rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Ingos Baltrimavičienės trečiadienį paviešintame pranešime.

Kaltinamajam E.Savickui teismas skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Vadovaujantis BK 64 str. 1 d., 3 d., šią bausmę subendrino su 2014-10-14 Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu ir paskyrė E.Savickui galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą dvidešimčiai metų ir trims mėnesiams. Kaltinamasis 8 metus bausmę turės atlikti kalėjime, likusius 12 metų ir 3 mėnesius – pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkės teisme. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min