Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

3:1 – trys Europos krepšinio čempionato bylos jau teismuose, viena – dar tyrėjų rankose

2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato logotipas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismui perduota dar viena baudžiamoji byla, kuri šių metų balandžio 25 d. buvo išskirta į savarankišką iš didelės aprėpties 2012 metų rudenį pradėto ikiteisminio tyrimo dėl Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės sutarties organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą Lietuvoje.

Teismas šioje baudžiamojoje byloje turės išnagrinėti ir įvertinti vienos Panevėžio bendrovės vadovei Daliai Kuklierienei pareikštus kaltinimus dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo.

STT Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto tyrimo duomenimis, bendrovės vadovė D.Kuklierienė galimai organizavo apgaulingos apskaitos tvarkymą, siekdama išvengti turtinės prievolės sugrąžinti paimtas paskolas ir tokiu būdu pasisavindama jai patikėtą svetimą turtą – beveik pusantro milijono litų. Taip pat įtariama, kad nurodant buhalteriniuose dokumentuose padidintas įsigytų prekių kainas buvo kėsintasi apgaule užvaldyti didelės vertės Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšas.

Tai jau trečioji baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl įvairių nusikalstamų veikų pateikiami šiai Panevėžio verslininkei, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Panevėžio apygardos teismas jau pradėjęs nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galimai piktnaudžiaujant sudarytų kai kurioms įmonėms neteisėtų sąlygų laimėti kaltinamosios organizuotus viešųjų pirkimų konkursus ir už „laimėjimą“ iš įmonių vadovų reikalautų kyšių.

Šiaulių apygardos teismas taip pat vertina STT Panevėžio valdybos pareigūnų surinktus įrodymus bei kitus duomenis baudžiamojoje byloje dėl galimo didelės vertės turto pasisavinimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, jų panaudojimo, sukčiavimo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo.

Visus šiuos tris ikiteisminius tyrimus atliko STT Panevėžio valdyba, kontroliavo – Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas kilus įtarimams dėl daugiau kaip dviejų milijonų litų vertės sutarties skaidrumo organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą, prokurorų ir tyrėjų teigimu, taip pat jau netrukus turėtų būti užbaigtas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min