Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 19d. 11:23

33-ejų vilnietis Vitalijus Teichmanas nėra turėjęs jokio asmens dokumento

Asmens dokumentas
Vilniaus policijos nuotr. / Asmens dokumentas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai tikslinasi iš Marijampolės pataisos namų išleisto, dešimt kartų teisto asmens tapatybę.

Vitalijaus Teichmano vardu prisistatančiam asmeniui Marijampolės apylinkės teismo sprendimu 2014 m. gruodžio 18 d. buvo paskirta alternatyvi sulaikymui priemonė ir jis grįžo į gimtąjį Vilnių. Atsižvelgdamas į alternatyvios sulaikymui priemonės įpareigojimą kiekvieno mėnesio pirmą antradienį atvykti į Migracijos valdybą, asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento neturintis ir Vitalijaus Teichmano vardu prisistatantis asmuo taip ir padarė. Migracijos valdybos pareigūnams pradėjus domėtis aukščiau įvardytu asmeniu, paaiškėjo, jog jis niekada neturėjo jokio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento.

Pareigūnams jis pateikė tik vienos iš Vilniaus ligoninių išduotą medicinos pažymą su įrašu apie Marijos Seiliūnienės 1981 m. rugpjūčio 12 d. pagimdytu vyriškos lyties kūdikiu. Tačiau Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje jo gimimo faktas neužfiksuotas ir gimimo liudijimas Vitalijaus Teichmano vardu neišduotas. Naudingos informacijos apie save 10 kartų teistas asmuo pareigūnams taip pat negalėjo suteikti, išskyrus tai, kad jis turi artimųjų ir kad mokėsi Vilniaus 29-ojoje vidurinėje bei „Atsigręžk į vaikus“ mokykloje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vitalijaus Teichmano vardu prisistatantis vyras laikomas asmeniu be pilietybės ir, nenustačius jo tapatybės, asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantis dokumentas jam negali būti išduotas.

Siekiant identifikuoti asmenį, pareigūnai privalės tikrinti jo pateiktą informaciją apie lankytas ugdymo įstaigas, įsitikinti jo giminystės ryšiais, atlikti atpažinimo procedūrą. Savo asmenybę jam įrodžius Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje, Vitalijui Teichmanui pavyktų atkurti gimimo akto įrašą ir jam būtų išduotas gimimo liudijimas. Tik tuomet jis turėtų teisę kreiptis į migracijos tarnybą ir prašyti išduoti jam asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min