Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 09:38

4 granatų pasigedę Karo policininkai išaiškino namelio sprogimą Šiaulių rajone

Rankinė granata
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du šiauliečiai kaltinami medžiotojų namelyje sukėlę sprogimą.

Miško apsuptoje poilsiavietėje Šiaulių rajone 2018 metų vėlų gruodžio vakarą nugriaudėjo sprogimas. Buvo apgadintas vietos medžiotojų būreliui priklausantis namelis, informuoja prokuratūra.

Įvykio vietoje apsilankę medžiotojai rado išdaužytus langus, suskilinėjusius stiklus, šukes ant grindų, suolų ir stalų. Dėl sprogimo buvo pažeistas namelio medinių čerpių stogas, kai kurios jų buvo nukritusios, o kitos – suskilinėjusios ir išsikraipiusios. Medžiotojai, nesitikėdami surasti įvykio kaltininkus, į policiją nesikreipė.

Po pusės metų Lietuvos kariuomenės kariniame dalinyje Radviliškyje buvo atlikta sprogstamųjų medžiagų ir šaudmenų neeilinė inventorizacija. Patikrinus sprogstamąsias medžiagas ir šaudmenis nustatyta, kad trūksta 4 vnt. rankinių granatų.

Lietuvos kariuomenės Karo policijos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą, netrukus buvo nustatyti įtariamieji, galimai susiję ne tik su sprogimu, bet ir su granatų iš karinio dalinio neteisėtu paėmimu. Vienas iš jų – 26-erių profesinės karo tarnybos karys, o kitas – 25-erių buvęs kariškis.

Tyrimo duomenimis, minėtą žiemos vakarą kaltinamieji su draugais nuvažiavo prie medžiotojų namelio ir nusprendė panaudoti pasisavintą kariuomenės amuniciją. Vienas iš kaltinamųjų išsitraukė granatą ir perdavė ją draugui, o pastarasis sprogmenį įmetė į namelį. Puolamoji rankinė granata, skirta priešininko gyvosios jėgos ir objektų žalojimui, apgadino medžiotojų susibūrimo vietą.

Vyrams pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 2 dalį (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis) ir 187 straipsnio 1 dalį (Turto sunaikinimas ar sugadinimas).

Kaltinamieji nepripažįsta padarę nusikaltimą.

Medžiotojų būrelis pareiškė civilinį ieškinį dėl 2310 eurų turtinės žalos atlyginimo.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:56
01:51
02:01

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min