Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

40-ies neprižiūrimų šunų gelbėjimo operacija gali baigtis teisme

Praėjusią savaitę Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime, vyko bene 40-ies šunų gelbėjimo operacija, kuri baigėsi nesėkme. Nors keturkojai laikomi itin baisiomis sąlygomis: vieni pririšti, kiti palikti tiesiog tamsoje, Panevėžio gyvūnų globos draugijai nepavyko šunų išgelbėti. Draugijos vadovė Rūta Libierienė sako, kad gelbėjimo operacija baigėsi netikėtai: šunų šeimininkė, 83-ejų senolė, draugiją padavė į teismą už įsiveržimą į privačią teritoriją.
Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime, vyko bene 40-ies šunų gelbėjimo operacija
Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime, vyko bene 40-ies šunų gelbėjimo operacija, kuri baigėsi netikėtai: šunų šeimininkė, 83-ejų senolė, Panevėžio gyvūnų globos draugiją padavė į teismą už įsiveržimą į privačią teritoriją. / Gedimino Balčiūno nuotr

Paimti gyvūnų neleido

Dar balandžio mėnesį buvo gautas signalas, jog Bliūdžiuose gyvenanti moteris tinkamai neprižiūri namuose laikomų kelių dešimčių šunų.

Palaidus bei lakstančius šunis vidury gatvės ne kartą matė ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Libierienė.

83-ejų metų Bliūdžių kaime gyvenanti senolė buvo ne kartą įspėta dėl gyvūnų nepriežiūros. Senutės namuose ne kartą lankėsi Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai ir ne kartą vežė augintiniams maisto.

Be to, prieš kelis mėnesius pas senolę apsilankiusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos inspektorė Laima Šomkienė įspėjo, kad moteris privalo susitvarkyti, kitaip gresia gana nemažos baudos arba gyvūnų konfiskavimas.

Tačiau savaitės pradžioje, pirmadienį, kartu su gyvūnų prieglaudos atstovais pas Bliūdžių kaimo gyventoją atvykusi specialistė teigė – leisti paimti gyvūnus ji negali. Į normalias gyvenimo sąlygas augintinius norėję išsivežti Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai to padaryti irgi negalėjo.

Šunų senutė nenorėjo atiduoti ir žmonėms, kurie sužinoję apie siaubingas keturkojų laikymo sąlygas, norėjo juos paimti globoti.

Įsiveržė į privačią teritoriją

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R.Libierienė prasitarė, kad už norą gelbėti keturkojus, draugija esą paduota į teismą už įsiveržimą į privačią teritoriją.

Be to, R.Liberienė mano, kad būtina spręsti senolės socialines problemas.

Pakalbintas atostogaujantis Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė aiškino, kad senolė neprašo pagalbos. „Ją aplanko dukros. Senutė gauna pensiją ir pagalbos neprašo, o per prievartą siūlytis padėti nėra kaip“, – sakė seniūnas.

Dar balandžio mėnesį buvo gautas signalas, jog Bliūdžiuose gyvenanti moteris tinkamai neprižiūri namuose laikomų kelių dešimčių šunų.

Spręs socialines problemas

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos vadovas Valdemaras Kontautas aiškino truputį kitaip nei Panevėžio seniūnijos seniūnas S.Skrebė.

„Sutarėme su Panevėžio rajono savivaldybės administracijos specialistais ir Panevėžio seniūnijos seniūnu, kad pasirūpinsime senute. Pirmiausia bandysime išspręsti senolės socialines problemas, o tada gelbėsime šunis. Problemą reikia spręsti teisiškai, juk senutė garbaus amžiaus – 83 metai jai“, – sakė V.Kontautas.

Viešosios įstaigos „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva mano, kad problemą išspręsti galima, jei sulauks pagalbos iš Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos. „Jei tarnyba nepadės, nieko negalėsime pakeisti. Per prievartą šunų iš privačios teritorijos paimti negalima. Reikia vadovautis teisiniais aktais“, – sakė I.Reklaitytė-Mezenceva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius