Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 18:18

44 metų veisiejiškio mirties aplinkybes aiškinsis ir medikai, ir teisėsaugininkai

Lazdijų ligoninė
Vilmos Danauskienės nuotr. / Lazdijų ligoninė

„Aš tiesiogiai nekaltinu Lazdijų ligoninės ar Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos medikų, kad dėl jų tyčios mirė mano vyras ir dviejų mūsų vaikų tėvas, jaunas žmogus, šeimos maitintojas.

Aš tik noriu, kad būtų kompetentingų institucijų specialistų atsakingai atsakyta man ir mano vaikams – ar buvo padaryta viskas, kad būtų išvengta nelaimės. Jeigu ne – aplaidžiai savo pareigas atlikę medikai privalo atsakyti už tai.

Dokumentai, kuriuos gavau iš kitų medicinos įstaigų, kuriose vėliau buvo bandyta gelbėti mano vyro gyvybę, leidžia įtarti, kad Lazdijų medikai neleistinai ilgai delsė išsiųsti sunkų ligonį konsultuoti neurochirurgijos specialistams, neteisingai diagnozavo pirminę diagnozę, neatliko reikalingų medicininių tyrimų, kas galbūt turėjo įtakos ligos eigai, dėl ko vyras, savo kojomis iš buto nuėjęs į greitosios medicinos pagalbos automobilį, kažkodėl gydytas nuo kepenų nepakankamumo, mirė nuo hemoraginio smegenų insulto ir plaučių trombembolijos.

Aš ir mano vaikai tik norime, kad būtų nustatyta, ar Lazdijų medikų veikoje ar neveikoje nebuvo aplaidumo“, – sako 40 metų Veisiejų miesto (Lazdijų rajonas) gyventoja Daiva Daugėlienė.

Mirė nuo insulto

Veisiejų miesto gyventojas, Druskininkų miesto „Eglės“ sanatorijos darbuotojas 44 metų Dalius Daugėla mirė praėjusių metų gruodžio 20 dieną Kauno klinikų neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus palatoje po atliktos operacijos, kurios metu buvo pašalintas kraujo krešulys, susidaręs vyriškio galvos smegenyse.

Lazdijų ligoninės medikai, pasak našle likusios D.Daugėlienės, pusantros paros jį gydė nuo ūmaus kepenų uždegimo. Našle likusios moters šeimoje auga studentai sūnus ir dukra.

Į greitosios automobilį – savomis kojomis

Į Lazdijų ligoninės priimamąjį veisiejiškis buvo pristatytas praėjusių metų gruodžio 15-osios rytą Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

„Vyras naktį skundėsi galvos skausmu, jį pykino, pakilo kraujospūdis. Buvo šeštadienio rytas, apie 8 valanda, kai iškvietėme greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Jis atvyko po 45 minučių, nors atstumas nuo Lazdijų iki Veisiejų yra vos 18 kilometrų.

Nustebino medikų pasakymas, kad jie stambaus stoto paciento į greitosios pagalbos automobilį nenuneš ant neštuvų, liepė ieškoti, kas galėtų padėti.

Vyras buvo sąmoningas, pats nuėjo į greitosios automobilį, sako – kas čia ryte eis manęs nešti į tą automobilį, vežkite tik greičiau“, – pasakojo D.Daugėlienė.

Gydė nuo kepenų nepakankamumo

Anot moters, Lazdijų ligoninės priėmimo skyriuje juos pasitiko tą dieną budėjęs bendrosios praktikos gydytojas Juozas Žvaliauskas.

„Jokių galimo insulto požymių nebuvo. Atlikti kraujo tyrimai rodė kepenų nepakankamumą, buvo padidėjęs kraujospūdis. Lazdijų ligoninėje nėra medicininės diagnostikos aparatūros, kuria būtų galima atlikti kompiuterinę galvos tomografiją, čia taip pat nėra ir neurochirurgijos specialisto. Kodėl?

Kiekviename kaime neurochirurgo negali būti. Kai yra reikalas, ligoniai siunčiami konsultacijoms į tretinio lygio klinikas.

Artimiausia Lazdijams tokia klinika yra Kaune, daugiau nei už 100 kilometrų. Beje, negerėjant būklei, ligonį perkėliau į ligoninės reanimacijos palatą, o toliau jau juo rūpinosi tenykščiai medikai“, – sakė gydytojas J.Žvaliauskas.

„Jį paprasčiausiai pradėjo, liaudiškai sakant „plauti“, tarsi kokį alkoholiką ar kokį kitomis medžiagomis apsinuodijusį ligonį. Niekas nekreipė dėmesio, kad vyras skundėsi nežmonišku galvos skausmu, tarpais net temstančia sąmone.

Vilmos Danauskienės nuotr./Juozas Žvaliauskas
Vilmos Danauskienės nuotr./Juozas Žvaliauskas

Manęs bendrosios praktikos gydytojas Žvaliauskas daugiau nieko neklausinėjo, tik „kaip dažnai jis geria“, „kiek išgeria“, „kada gėrė“. Viešpatie, žmogus vienintelis šeimoje dirbo, išlaikė visą šeimą, kasdien automobiliu važinėjo keliasdešimt kilometrų į darbą, o čia – kaip kokie suokalbininkai, girdi, neslėpk, sakyk, ar geria.

Sakau, daktare, jei mano vyras alkoholikas, tai ir jūs, ir aš tokie patys tuomet – imkit gi tyrimus, matysite, ar jis girtas, ar ne“, – Lazdijų ligoninės priimamajame patirtus įspūdžius pasakojo velionio žmona.

D.Daugėlienė neslepia, kad vyras, po persirgto gerybinio hepatito, turėjo problemų dėl kepenų veiklos; antsvorį turėjęs vyras skundėsi ir padidėjusiu kraujospūdžiu.

Reanimatologas nuramino

Lazdijų ligoninės reanimacijoje D.Daugėlą pasitiko budėjęs gydytojas Saulius Petrovas. Vyrui buvo pastatyta lašinė infuzija, skirta kraujospūdį mažinančių vaistų, stabilizuotas padidėjęs cukraus kiekis kraujyje.

Ligonio artimųjų į palatą medikai neįleido. Į moters prašymą, gal būtų tikslinga ligonį vežti konsultuoti neurochirurgams dėl galvos skausmų, medikas, pasak moters, atsakė, kad jo kvalifikacija puikiai leidžia susitvarkyti su panašiais ligoniais.

D.Daugėlienė tą patį šeštadienio vakarą skambino budinčiam reanimatologui S.Petrovui. Pastarasis, anot moters, nuramino, kad viskas stabilizuojasi, t.y. gerėja.

Greitoji komos ištiktą ligonį vežti atsisakė

Tačiau sekmadienio rytą su vaikais atvykusi D.Daugėlienė vyrą rado stipriai pablogėjusios būklės.

„Jo rankos buvo pririštos prie lovos. Jis dar turėjo sąmonę, pažino mus. Ir atsisveikino... Tik rankas prašė atrišti ir skundėsi nepakeliamu galvos skausmu. Prašiau budėti atėjusį gydytoją Antaną Dyburį vežti ligonį, bet man buvo pasakyta, kad greitoji tokios būklės ligonį atsisako vežti“, – neslėpė moteris.

„Nors nebuvo įtarimų dėl insulto, tačiau ligonio būklė negerėjo. Tiesa, jis buvo transportabilus, t.y. jį buvo galima pergabenti paprastu greitosios medicinos pagalbos automobiliu, reanimobilio paslaugų nereikėjo.

Aš, įvertinęs paciento būklę, nutariau jį pervežti į Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninę atlikti kompiuterinei tomografijai. Tačiau Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos medikai atsakė, jog iš reanimacijos palatos jie ligonių netransportuoja.

Asmeniškai susisiekiau su šio centro vyr. gydytoja, tačiau ji atsisakė transportuoti ligonį. Priežasčių nepaaiškino, esą tai – jos asmeninis įsakymas ir nurodymas greitosios felčeriams ir vairuotojams“, – apie komos jau ištikto D.Daugėlos pervežimą aukštesnio lygio gydymo įstaigon pasakojo Lazdijų ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojas anesteziologas-reanimatologas Antanas Dyburis.

Vilmos Danauskienės nuotr./Leonora Patašienė
Vilmos Danauskienės nuotr./Leonora Patašienė

„Iš tiesų neleidau vežti, liepiau kviestis reanimobilį. Tokios būklės ligonis privalo būti transportuojamas su lydinčiu gydytoju. Mūsų greitojoje dirba tik felčeriai, gydytojų etatų mes neturime“, – atsisakymą transportuoti D.Daugėlą į Alytų patvirtino Lazdijų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Leonora Patašienė.

Aiškinsis auditoriai ir policininkai

Tik po to, kai matydami akyse nykstantį vyrą ir tėvą, sekmadienį Daliaus namiškiai pažįstamų medikų dėka susisiekė su Lazdijų ligoninės vadovu Vitu Šimkoniu, komos būklės vyriškis iš Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės atvykusiu greitosios medicinos pagalbos automobiliu iš Lazdijų ligoninės reanimacijos palatos skubiai pervežtas į Alytų, iš čia, jau naktį, atlikus galvos kompiuterinę tomografiją ir nustačius galvos smegenyse susidariusį kraujo krešulį, skubiai hospitalizuotas į Kauno klinikas.

Medikai, anot D.Daugėlienės, neslėpė, kad ligonis atvežtas per vėlai ir prognozes žadėjo liūdnas. Gruodžio 17-ąją D.Daugėlai neurochirurgai pašalino susidariusį krešulį, tačiau prasidėjus komplikacijoms, taip ir nepabudęs iš komos, vyras mirė gruodžio 20-osios rytą.

Aiškintis 44 metų Daliaus Daugėlos gydymo aplinkybių moteris ketina kreiptis į Lazdijų rajono policijos komisariatą ir Valstybinę medicininio audito inspekciją prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

„Kalėdoms prie stalo susėdome gedulo rūbais. Tenoriu žinoti, ar Daliui tikrai niekuo nebuvo galima padėti, ar medikai padarė viską.

Teisėsaugininkų prašysime pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo aplaidaus tarnybinių pareigų atlikimo ir su tuo susijusios žalos atlyginimo“, – sakė D.Daugėlienė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Naujame Nacionalinio stadiono Vilniuje projekte – ir oro gondola

Aktualu

R.Karbauskis: atsakomybę už etatinio apmokėjimo klaidas turi prisiimti ir prezidentė

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie artėjantį Kalėdinį bėgimą

Verslas

„Revolut“ tampa banku ir po metų siūlys kreditus – licenciją gavo Lietuvoje

Aktualu

Tragedija Klaipėdoje: laivų gamykloje lūžęs kranas pražudė du žmones

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Verslas

Tyrimas rodo, kad oriam gyvenimui Vilniuje užtenka 700 eurų. Sutinkate?

Pasaulis kišenėje

Pamatykite: 102 metų promočiutė tapo vyriausia šuolininke su parašiutu

Aktualu

Premjeras apie prezidentę: 10 metų Lietuvoje buvo vienintelis neklydęs žmogus

24sek

Skausmo perkreiptu veidu – su NBA čempionais kovojęs Jonas Valančiūnas patyrė traumą

Buvau geras Gyvenimas

Kitiems padedanti K.Grybaitė: jei kuriu prabangius interjerus, nereiškia, kad gyvenu muilo burbule

Vardai

A.Adamovič ir Ž.Gečas šventes pasitiks trise, su Žaku: „Pernai per Kalėdas sužinojome, kad laukiamės“

Vardai

Ieškomiausi 2018 metų žmonės „Google“ – už princo ištekėjusi M.Markle ir vos nemirusi D.Lovato

Gyvenimas

15min studijoje pokalbis apie agresiją su A.Mockumi: ji mus ar mes ją valdome?

Vardai

Monika Marija pristato dainą ir klipą „Light On“: „Ji – apie skaudžiausią mano išgyvenimą“

Gazas

„Porsche“ gamins 911 hibridus: kur jie dės elektrinį variklį?

Maistas

15 laiko patikrintų silkės patiekalų šventėms: nuo silkės „pataluose“ iki švelniai marinuotos

Verslas

Lietuvos išmaniųjų namų įmonė planuoja plėtrą Švedijoje

Aktualu

Rusija atsakydama į analogiškus Slovakijos veiksmus išvaro vieną jos diplomatą

Aktualu

„Lietuvos sąrašas“ pavėlavo užsiregistruoti ir negalės dalyvauti savivaldos rinkimuose

Naujienos

Verslas

Naujame Nacionalinio stadiono Vilniuje projekte – ir oro gondola

Aktualu

R.Karbauskis: atsakomybę už etatinio apmokėjimo klaidas turi prisiimti ir prezidentė

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie artėjantį Kalėdinį bėgimą

24sek

Šaras nenoriai kalbėjo apie traumuotus žaidėjus: „Tokia jų ir situacija“

Verslas

„Revolut“ tampa banku ir po metų siūlys kreditus – licenciją gavo Lietuvoje

Aktualu

Tragedija Klaipėdoje: laivų gamykloje lūžęs kranas pražudė du žmones

Aktualu

Mažeikių Merkelio Račkausko mokykloje kilo gaisras

Gyvenimas

15min studijoje pokalbis apie agresiją su A.Mockumi: ji mus ar mes ją valdome?

Verslas

Tyrimas rodo, kad oriam gyvenimui Vilniuje užtenka 700 eurų. Sutinkate?

Pasaulis kišenėje

Pamatykite: 102 metų promočiutė tapo vyriausia šuolininke su parašiutu

Aktualu

Premjeras apie prezidentę: 10 metų Lietuvoje buvo vienintelis neklydęs žmogus

24sek

Skausmo perkreiptu veidu – su NBA čempionais kovojęs Jonas Valančiūnas patyrė traumą

Buvau geras Gyvenimas

Kitiems padedanti K.Grybaitė: jei kuriu prabangius interjerus, nereiškia, kad gyvenu muilo burbule

Vardai

A.Adamovič ir Ž.Gečas šventes pasitiks trise, su Žaku: „Pernai per Kalėdas sužinojome, kad laukiamės“

Vardai

Ieškomiausi 2018 metų žmonės „Google“ – už princo ištekėjusi M.Markle ir vos nemirusi D.Lovato

Vardai

Monika Marija pristato dainą ir klipą „Light On“: „Ji – apie skaudžiausią mano išgyvenimą“

Maistas

15 laiko patikrintų silkės patiekalų šventėms: nuo silkės „pataluose“ iki švelniai marinuotos

Gazas

„Porsche“ gamins 911 hibridus: kur jie dės elektrinį variklį?

Verslas

Lietuvos išmaniųjų namų įmonė planuoja plėtrą Švedijoje

Aktualu

Rusija atsakydama į analogiškus Slovakijos veiksmus išvaro vieną jos diplomatą

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min