Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 16d. 13:51

5 eurų kyšį muitininkui brukęs baltarusis neišvengė patikrinimo ir užsidirbo teistumą

Penki eurai – baltarusio kyšis, uždirbęs baudą
Lietuvos Respublikos Muitinės nuotr. / Penki eurai – baltarusio kyšis, uždirbęs baudą

Ketvirtadienio priešpietę į Medininkų kelio postą atvykęs Baltarusijos Respublikos pilietis A. P., vengdamas atsakomybės už ADR (Pavojingų krovinių vežimo keliais) konvencijos pažeidimą, nesėkmingai bandė papirkti muitinės pareigūną.

Baltarusis muitininkams pateikė savo pasą, krovinio dokumentus, kuro deklaraciją ir kelionės knygą, kurią atvertęs muitinės pareigūnas rado 5 eurų kupiūrą.

Muitininkas vyriškį įspėjo, kad už siekį papirkti pareigūną šiam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vyriškis į įspėjimą nereagavo ir pinigų neatsiėmė, todėl buvo iškviesti Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą už siekį papirkti valstybės tarnautoją.

Negana to, pagal galiojančią tvarką, tokiais atvejais muitinės pareigūnai privalo transporto priemonę patikrinti detaliai, kas ir buvo atlikta šiuo atveju. Paaiškėjo, kad baltarusio gabenamas krovinys ir jo dokumentai yra tvarkingi, tačiau užfiksuoti 2 ADR konvencijos pažeidimai. Matyt, dėl jų nerimaudamas vairuotojas ir sugalvojo muitininkui pakišti 5 eurus.

Tą pačią dieną atlikus būtinus procesinius veiksmus, buvo pasirašytas protokolas dėl tyrimo pabaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Byla bus perduota nagrinėjimui Vilniaus rajono apylinkės teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min