Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 14d. 09:00

80 automobilių pirkėjų apgavęs panevėžietis Tomas Andrijauskas laiką leis už grotų

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Iliustracinė nuotrauka: grotos

Panevėžio miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį panevėžiečiui Tomui Andrijauskui, internete pardavinėjusiam nesamus automobilius ir apgaule įsigijusiam didelės vertės svetimo turto. Kaltinamajam skirta bausmė – devyneri metai nelaisvės.

33 metų Tomas Andrijauskas pripažintas kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis ir plėšimo.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis T.Andrijauskas, internetiniame skelbimų tinklalapyje paskelbęs, jog perka mokėjimo korteles, 2009 – 2010 metų laikotarpiu neteisėtai įgijo svetimų elektroninių mokėjimo priemonių – kortelių su PIN kodais.

Panevėžio miesto apylinkės teismas praneša, kad panaudodamas šias korteles, T.Andrijauskas veikė pagal vienodą sukčiavimo schemą: internetiniuose puslapiuose skelbdavo parduodąs automobilį, kurio iš tikrųjų jis neturėjo, o pirkėjui nurodydavo svetimus banko duomenis. Automobilio pirkėjui pervedus avansą, kaltinamasis žadamos prekės nepristatydavo ir pinigų negrąžindavo.

T.Andrijauskas iš viso įsigijo 12 svetimų elektroninių mokėjimo kortelių, panaudodamas jas apgavo 80 automobilių pirkėjų. Visa nukentėjusiesiems padaryta žala – beveik 50 tūkst. litų.

Taip pat teismas nustatė, kad T.Andrijauskas 2008 metų liepos mėnesį Vokietijoje, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su G.A. ir D.A., įsibrovė į J.N. kambarį motelyje ir panaudodamas fizinį smurtą pagrobė automobilį „Daimler Chrysler“ (29 tūkst. 325 litų vertės), 1700 eurų (5 tūkst. 865 litų), fotoaparatą,  mobiliojo ryšio telefoną, drabužius. Nukentėjusiajam buvo padaryta 35 tūkst. 190 litų žala.

2010 metų vasarą Panevėžyje T.Andrijauskas, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo ne mažiau kaip 0,329 g. psichotropinės medžiagos – metamfetamino ir neteisėtai  laikė savo bute Panevėžyje.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad T.Andrijauskas įvykdė 104 nusikalstamas veikas, 33 iš jų – apysunkės. Viena sunki nusikalstama veika įvykdyta bendrininkų grupėje ir tai yra sunkinanti aplinkybė. Kaltinamasis teistas, teistumas išnykęs.

Atsižvelgęs į visas aplinkybes, teismas nusprendė skirti T.Andrijauskas galutinę subendrintą bausmę – devynerius metus nelaisvės, bausmę atliekant pataisos namuose. Kadangi T.Andrijauskas buvo suimtas dvejus metus ir keturis mėnesius, bausmės laikas sutrumpėja.

Taip pat kaltinamasis turės atlyginti žalą nukentėjusiesiems.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min