Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

82 metų vyras nuolat pasiklysta keliaudamas į savo gimtąjį kaimą

P.Ubartas
Telčių policijos nuotr. / P.Ubartas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Pranciškaus Ubarto (gim. 1932 m.). Garbaus amžiaus vyrui šiemet oficiali paieška paskelbta jau antrą kartą.

Dingęs trečia para

Telšių policija praneša, kad gegužės 27 d., apie 11 val., P.Ubartas išėjo iš namų Telšių rajono Viešvėnų seniūnijos Dilbų kaime ir iki šiol negrįžta.

Dingusiojo požymiai: ūgis – apie 160 cm, lieso kūno sudėjimo, žilų plaukų, mėlynų akių.

Gyventojai, matę be žinios dingusį asmenį, prašomi informuoti Telšių apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnus telefonu (8~444) 60343, atvykti į Policijos komisariatą, Karaliaus Mindaugo g. 1, Telšiai, pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 arba el. paštu: telsiurpk.bud@policija.lt

Vyras nakvojo miške

Senolis šiemet dingsta ne pirmą kartą. Kovo 29 d., apie 11 val., iš namų išėjęs P.Ubartas sukėlė ant kojų namiškius ir policijos pareigūnus. Dingusiojo paieška pradėta kovo 29-osios vakare, apie 20 val.

Jeigu nuolat pasiklystančio senjoro šeimai policija pateiktų paieškos išlaidų sąskaitą, priimti sprendimą, kaip prižiūrėti seną žmogų, būtų lengviau.

Tuomet Telšių policija teigė, jog buvo pasitelktos gausios pareigūnų ir kinologo su šunimi pajėgos ieškant garbaus amžiaus ligoto žmogaus. Vyras sunkiai orientuojasi aplinkoje, serga senatvine demencija ir širdies ligomis.

Pasiklydusį pamiškėje ir bandantį rasti kelią senjorą policijos pareigūnai rado kitą dieną, kovo 30-ąją, apie 15.30 val., maždaug 6 kilometrų atstumu nuo namų. Manoma, kad nuo mirtino šalčio naktį sodietį išgelbėjo šilti drabužiai.

Senjoras gyvena su šeima

Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis 15min.lt sakė, jog čia ne pirmas ir, ko gero, ne paskutinis kartas, kai garbaus amžiaus gyventojas išeina iš namų ir dėl senatvės bei ligos nesugeba grįžti.  

Tačiau P.Ubartas, nėra vienišas, juo yra kam pasirūpinti. Senjoras vienkiemyje esančioje dviejų galų troboje gyvena kartu su žmona ir sūnaus šeima.

Kiekvieną rytą sūnus su marčia išvyksta į darbus. Vienas likęs Pranciškus liūdi, nuobodžiauja ir patraukia į savo tėviškę – Luokės seniūnijos Baltininkų kaimą. Tačiau eidamas per mišką pasiklysta.  Ant kojų sukeliama policija, kinologas su šunimi.  

Sunku priimti sprendimą

Kad kankina gimtojo kaimo ilgesys, P.Ubartas yra sakęs ne vienam pažįstamam ir pačiam seniūnui.

Viešvėnų seniūnas P.Varnelis tikino senjoro sūnaus prašęs seno tėvo neišleisti iš namų arba pasirūpinti, kad senolį prižiūrėtų valdiškuose namuose, aišku, už kurių paslaugas reikia mokėti.

Tačiau namiškiams nepavyksta išsaugoti seno žmogaus, kad šis nekeltų kojos iš savo sodybos, o į prieglaudą apgyvendinti, matyt, sunku ryžtis.

Miško gyventoja į kalbinimus neatsiliepė ir skubiai kaip kurapka pabėgo atgal į mišką.

Aplinkiniai svarsto: „Jeigu nuolat pasiklystančio senjoro šeimai policija pateiktų paieškos išlaidų sąskaitą, priimti sprendimą, kaip prižiūrėti seną žmogų, būtų lengviau.“

Sekė paskui miško moterį
 
Viešvėnų seniūnas P.Varnelis prisiminė iš savo darbo praktikos atvejį, kai Telšių miesto pakraštyje,  Saulėtekio gatvėje, butą turinti moteris apsigyveno Rainių kaimo miškelyje.

Rainiškiai seniūnui ėmė priekaištauti, kad šis nežiūrintis tvarkos: keistuolei leidžiantis gyventi miške. Ankstų rytą 6 val. prie miško atsidūręs seniūnas su darbuotoja iš tikrųjų išvydo iš tankmės išnyrančią moteriškę.

„Miško gyventoja į kalbinimus neatsiliepė ir skubiai kaip kurapka pabėgo atgal į mišką“, - neįtikėtiną istoriją papasakojo P.Varnelis. Sekdamas miškinės pėdsakais, seniūnas atrado pramintą takelį į irštvą. Tarp eglių moteris buvo įsirengusi guolį, kuriame apstu visokio žmonių išmesto šlamšto.

Jau penkeri metai, kai miško moteris mirusi. Prieš tai ji kantriai kentė speigus, lietų ir kaitrą tarp eglių be žmonių, nors daugiabutyje turėjo su visais patogumais butą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min