2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

90-metės prievartautojas susizgribo atsiprašinėti tik prieš nuosprendį: kalės 4 metus

Nuosprendį išgirdo senutę Rokiškyje sumušęs, ją prievartavęs ir galiausiai aukos namuose užmigęs vyras.
Teismas
Asociatyvi iliustracija / Nacionalinės teismų administracijos nuotr.

Mažiau nei dvidešimt dienų praėjo nuo brutalaus nusikaltimo Rokiškyje iki nuosprendžio paskelbimo. Rokiškyje pastaruoju metu gyvenusį 41 metų prieniškį Dainių G. teismas pripažino kaltu dėl 90-metės senutės seksualinio prievartavimo.

Nusikaltimas Rokiškyje buvo įvykdytas mažiau nei prieš mėnesį, rugpjūčio 10-osios vakarą. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, neblaivus Dainius G. apgaule pateko į garbaus amžiaus moters namus, ją sumušė ir seksualiai prievartavo. Kai užpuolikas užmigo, senutė išlipo per langą ir nuskubėjo pas kaimynę kviestis pagalbos.

Atvykę policijos pareigūnai aukos namuose rado tebemiegantį Dainių G.

Jam buvo nustatytas 2,23 promilės girtumas. Fizinį ir psichologinį smurtą patyrusi senutė atsidūrė ligoninėje, o jos užpuolikas – areštinėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje itin greitai atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Janina Ražanskienė.

Prokurorės J.Ražanskienės teigimu, ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą pagreitinto proceso tvarka nagrinėjant teisme, Dainius G. savo kaltę neigė. Tik prieš teismui paskelbiant nuosprendį sakydamas paskutinįjį žodį teisiamasis atsiprašė nukentėjusiosios.

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose rugpjūčio 29 dieną teisiamasis išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį. Sunkinančiomis aplinkybėmis pripažinta tai, kad nusikaltimas padarytas prieš asmenį, kuris dėl senatvės buvo bejėgiškos būklės ir neturėjo galimybių priešintis, kad kaltinamasis buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir nusikaltimą įvykdė neišnykus teistumui už kitus tyčinius nusikaltimus.

Teismas skyrė tokio dydžio bausmę, kokios prašė valstybinį kaltinimą palaikiusi prokurorė – 4 metus laisvės atėmimo. Nuteistajam taip pat priteista atlyginti nukentėjusiajai padarytą turtinę ir neturtinę žalą, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus (Panevėžyje) vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min