TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Žemaičio-Kuko nužudymui tirti – speciali tyrimo grupė (atnaujinta 16.43 val.)

Prokuroras Egidijus Palaima, kuris vadovaus nusikaltimą tiriančiai darbo grupei.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Prokuroras E.Palaima
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vakare nužudyto Kauno nusikalstamo pasaulio autoriteto Algirdo Žemaičio, pravardžiuojamo Kuku, bylą perėmę Kauno apygardos prokuratūrai atsitvėrė tylos siena. Nekomentuojamos jokios bylos aplinkybės.

Trečiadienį sudaryta ikiteisminio tyrimo grupė, kurioje, be Kauno apygardos prokuratūros prokurorų, yra ir Kauno policijos pareigūnų. Jai vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Palaima nebuvo linkęs atskleisti žiniasklaidos dėmesį prikausčiusio nusikaltimo aplinkybių. Anot prokuroro, šiandien apklausiamas nužudymu įtariamas Valdemaras Labanauskas. E.Palaima nei patvirtino, nei paneigė fakto, ar įtariamasis prisipažino nužudęs savo bute buvusį A.Žemaitį-Kuką. Tačiau pabrėžė, kad jis pats 19.30 val. iškvietė į butą policiją. Pareigūnas nebuvo kalbus, pasidomėjus apie bute rastus ginklus. Pasak E.Palaimos, jų buvo daugiau nei trys. „Kol vyksta tyrimas, negaliu pasakyti, ar į Kuką buvo šauta vienu, ar keliais ginklais. Tyrėjai nustatė, kad iš viso paleista apie dešimt šūvių. Nužudytojo kūne rasta dviejų kulkų įėjimo žymės“, – teigė įvykio tyrimui vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros atstovas.

„Apie kitus bute įvykio metu buvusius žmones ir jų vaidmenį nužudymo byloje nekalbėsiu. Tai ikiteisminio tyrimo detalės, todėl viešinti negaliu“, – sakė E.Palaima.

Prokuratūra kol kas neįvardija nužudymo versijų. Tačiau E.Palaima nepaneigė, jog tai galėjo būti buitinis konfliktas. Tiesa, kol kas neskelbiama, ar bute buvo girtaujama. Viešai pranešama tik tai, kad sulaikymo metu V.Labanausko kraujyje rasta 2,7 promilės alkoholio. Ar per incidentą neblaivus buvo ir Kukas, paaiškės gavus skrodimo išvadas.

„Apie kitus bute įvykio metu buvusius žmones ir jų vaidmenį nužudymo byloje nekalbėsiu. Tai ikiteisminio tyrimo detalės, todėl viešinti negaliu“, – sakė E.Palaima.

Neoficialiai kalbama, kad A.Žemaitis-Kukas galėjo būti nužudytas įsiplieskus ginčui dėl lošimo skolų. Teigiama, kad V.Labanauskas ir A.Žemaitis buvo aistringi lošėjai, ne kartą kartu lankėsi kazino. Prokuratūra šios versijos nekomentuoja.

„Speciali darbo grupė sudaryta dėl to, jog norime, kad žiniasklaidos dėmesio daug sulaukęs nusikaltimas būtų ištirtas kuo greičiau ir kvalifikuočiau“, – pagrindinę priežastį atskleidė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

A.Žemaičio, pravarde Kukas, gyvenimo faktai

Draugo Anapus pasiųstas A.Žemaitis ne veltui buvo laikomas vienu iš Kauno gaujų autoritetų. Šioje srityje A.Žemaičio pavardė pradėjo šmėžuoti prieš 25 metus. Teigiama, kad 1984 metais A.Žemaitis su buvusiu sovietų armijos desantininku Vladu Matusevičiumi, pravarde Matas, subūrė būrį jaunų sportininkų. Ši grupuotė pradėjo reikalauti duoklių iš automobilius remontuojančių meistrų. Jie buvo vieni pirmųjų reketu užsiimančių lietuvių. Nesutikusius mokėti duoklės verslininkus jie grasino nužudyti, susprogdinti jų dirbtuves, namus.

1985 metais Matas su Kuku buvo suimti už remontuotojų reketą ir nuteisti kalėti dvejiems metams. Tačiau kalėjimas jų noro reketuoti nesumažino. Grįžę į laisvę jie pradėjo reketuoti ne tik automobilių servisus, bet ir aptarnavimo sferoje dirbančius verslininkus. Kuko keliai tuo metu nuolat susikirsdavo su Henriko Daktaro vadovaujama „daktarų“ gauja. Abiejų grupuočių nariai ne kartą vieni kitus „auklėjo“ miškuose ir kitais būdais. Nesantaika baigėsi apie 1990-uosius. Tuomet Kukas tapo savotišku tarpininku tarp Žaliakalnio ir Vilijampolės grupuočių. Vardą jis buvo pelnęs tiek tarp vienų, tiek tarp kitų.

Tėvo pėdomis sekė ir jo sūnus Mindaugas Žemaitis, pravarde Kukiukas. Pernai spalį Kauno mafijos veterano sūnus buvo nuteistas 1 metų 5 mėnesių ir 5 dienų laisvės atėmimo bausme už savavaldžiavimą, panaudojant psichinę prievartą. Nusikaltimas, kurį Kėdainiuose 2008 metų vasarį Kukiukas įvykdė kartu su bendrais, išgąsdino kėdainiškius. Jų mieste tokių nusikaltimų seniai nebuvo. Kėdainių centre esančioje „Statoil“ veikiančioje parduotuvėje pokalbiui buvo iškviestas vienos Kėdainių individualiosios įmonės savininkas. Prieš kurį laiką jis buvo prašęs vieno kėdainiškio paruošti dažyti jo „Opel Combo“ kėbulą. Meistras darbą atliko nekvalifikuotai, todėl verslininkas atsisakė jam mokėti. Šis dėl 1100 Lt skolos kreipėsi pagalbos į Kaune autoservisą turintį vyresnįjį brolį. Tarp šio klientų – ir Kauno mafijos veteranams priskiriamas A.Žemaitis, Kukas.

Apie meistro brolio bėdas sužinojęs M.Žemaitis subūrė tokių pačių Kauno policijai gerai žinomų draugų kompaniją ir nuvyko į Kėdainius. Susitikę Kėdainių verslininką vaikinai tiesiai pasakė, kad šis turi grąžinti skolą arba liks neįgalus. Vyras buvo priverstas gintis dujiniu pistoletu. Savavaldžiautojai pabėgo, tačiau tą pačią dieną Kaune buvo sulaikyti. Šis nusikaltimas – ne pirmasis Kukiuko sąskaitoje. Tiesa, už ankstesnius realios laisvės atėmimo bausmės nebuvo skirtos. Pirmąjį, kai sumušė vieno Kauno policijos vadovų sūnų, M.Žemaitis buvo dar nepilnametis, todėl nuosprendžio vykdymas atidėtas. O antrąjį kartą, kai buvo teisiamas už vagystę iš buto, vaikinui skirti laisvės apribojimai.

Teisiamųjų suole yra pabuvojęs ir dėl Kuko nužudymo sulaikytas V.Labanauskas, pravarde Labas. Kaip rašo portalas lrytas.lt, 1983 metais jis buvo teisiamas už išžaginimą, o 1993-iaisiais – už neteisėtą ginklo laikymą. Nežiūrint to, išnykus teistumams jam policija išdavė leidimą savigynai įsigyti šaunamuosius ginklus. Po pirmadienio vakare įvykdyto nusikaltimo, V.Labanausko bute policija rado penkis šaunamuosius ginklus: du kovinius pistoletus bei tris medžioklinius šautuvus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tyrimas Konfliktas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min