Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Abipus sienos“ – grasinimai prezidentei ar tiesiog nepadorus pasiūlymas?

Jonas Gedvila
LNK nuotr. / Jonas Gedvila
Šaltinis: 15min
0
A A

LNK išplatintame pranešime teigiama, kad analogų neturintis akibrokštas – taip prezidentei Daliai Grybauskaitei siųstą laišką įvertins prokurorai. O jo autorius Jonas Gedvila pripažins: „Tai, ką parašiau, laikau grasinimu“.

Dėl ko įvyko toks sąmyšis, kai ant kojų sukilo visi – nuo Prezidentūros kanceliarijos darbuotojų iki Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų ir teisėsaugininkų? Kaip įvertinti laiško tekstą? Tai grasinimas Prezidentei? Ar tiesiog nepadorus pasiūlymas? Ir kuo laikyti J.Gedvilą – žmogumi, per drąsiai reiškiančiu savo nuomonę? Ar išsišokėliu, keliančiu grėsmę valstybei ir jos vadovei?

„Dabar žmonės kalba drąsiai ir grasina drąsiai. Vienas pasakė, kitas prisijungė – ir turime nevaldomą situaciją, kai teisinės problemos sprendžiamos gatvėje,“ – taip apie šį atvejį kalbės advokatas Vaidotas Sviderskis. – „Bet dar blogiau, kai viską sureikšminam ir pasitelkiam baudžiamąjį mechanizmą tokiems dalykams tramdyti. Tuomet žmogus gali deklaruoti, kad jis yra vos ne politinis įkaitas, persekiojamas dėl savo nuomonės, taip dar labiau atkreipdamas į save dėmesį“.

Prokuroro pasiūlyta dvejų metų nelaisvės bausmė už kelis nepadorius žodžius sukels diskusiją:  buvo kilusi reali grėsmė valstybės vadovei ar ne? Išsiųstasis laiškas bus palaikytas Prezidentės įžeidimu, ar vis dėlto J. Gedvila bus išteisintas?

Ką nuspręs teismas ir kaip reaguos pats J. Gedvila, pamatysite laidoje „Abipus sienos“ antradienį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min