Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Achemą“ susprogdinti grasinusiam Arūnui Dobrovolskiui – dvi savaitės kalėjimo

Pristatymo akimirka
Aurimo Šrubėno nuotr. / „Achema“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jonavos rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Jonavos rajono Bazilionių kaime gyvenantis 44 metų Arūnas Dobrovolskas nuteistas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų. 44 metų vyriškis liūdnai pagarsėjo gegužės 29-ąją, kai iš savo mobiliojo paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir pareiškė: „Užminuota Achema!“

Šilų seniūnijos gyventojas nusipelnė realaus arešto bausmės už piktavališką išdaigą, kai praėjusį pavasarį skambino pagalbos telefonu 112 ir melavo apie sprogmenį Jonavos rajono gamykloje „Achema“.

Taip nusprendė Jonavos rajono apylinkės teismo teisėjas Romualdas Šuliokas, išnagrinėjęs Arūnui Dobrovolskui iškeltą baudžiamąją bylą.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu, nuteistajam skirta 21 para arešto. Atsižvelgiant į tai, kad teisiamasis pripažino kaltę ir gailėjosi dėl nusikaltimo, o jo teismo procesas įvyko pagreitinta tvarka, skirtoji bausmė jam iškart sumažinta trečdaliu – beliks atsėdėti 14 parų.

Lemtingąjį ketvirtadienį A.Dobrovolskas nuo ryto gėrė, o po pietų policijoje sulaukta jo pranešimo, kad užminuota bendrovė „Achema“.

Bylos duomenimis, lemtingąjį ketvirtadienį A.Dobrovolskas nuo ryto gėrė, o po pietų policijoje sulaukta jo pranešimo, kad užminuota bendrovė „Achema“. Gamyklos veikla sutrikdyta, įvestas saugumo priemonių planas „Skydas“, tačiau jokių sprogmenų nerasta.

Piktavalis anonimas, vengdamas atsakomybės, sulaužė savąją SIM kortelę ir ją išmetė, tačiau jau naktį įtariamąjį namuose užklupo pareigūnai. Sulaikant A.Dobrovolskui buvo nustatytas 1,65 promilės girtumas.

Už šį nusikaltimą jonaviškiui formaliai grėsė bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Žalos atlyginimo galėjo reikalauti tiek „Achema“, tiek į įvykio vietą kviestos specialiosios tarnybos.

Teisme valstybės kaltinimą palaikęs prokuroras Artūras Bužavas prašė skirti teisiamajam 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant. Prokuratūra taip pat siekė įpareigoti A.Dobrovolską atlyginti specialiosioms tarnyboms (Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ ir Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui)  padarytą 3 857 litų žalą.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas, galėjęs skirti A.Dobrovolskui piniginę baudą, atsižvelgė į kuklias teisiamojo materialines galimybes ir nurodė jam per porą savaičių apmąstyti savo poelgį už grotų.

Šis nuosprendis dar neįsiteisėjo, tačiau vargu ar teisiamasis pasinaudos teise per 20 parų įteikti apeliaciją, nes proceso metu iš esmės su viskuo sutiko.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min