Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas: 100 mln. dolerių aferos tyrime nėra pagrindo Evaldo Rimašausko ekstradicijai į JAV

Linas Kuprusevičius
Nuotr. iš asmeninio archyvo / Linas Kuprusevičius
Šaltinis: 15min
5
A A

Lėšų pasisavinimu iš kelių JAV bendrovių kaltinamo Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko advokatai reikalauja, kad Lietuva užtikrintų tinkamą jų ginamojo teisę į gynybą. Pasak jų, įtariamasis kaltės nepripažįsta ir net neturi galimybės atsakyti į kaltinimus, kuriuose nėra jokių faktinių duomenų.

E.Rimašausko advokatai Vilniaus apygardos teismui apskundė E.Rimašausko suėmimą ir teigia, kad jo ekstradicijos prašantys JAV pareigūnai savo kaltinime nepateikė jokių konkrečių faktinių duomenų apie galimai padarytus nusikaltimus, o neva nukentėjusios įmonės yra įslaptintos, todėl įtariamas žmogus net negali atsakyti į kaltinimus.

Vilniaus apygardos teismas kol kas nėra paskyręs posėdžio, kuriame svarstytų E.Rimašausko skundą dėl suėmimo. Jis jau savaitę laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

„Sieksime, kad Lietuva užtikrintų teisiškai nepriekaištingą šio ekstradicijos klausimo nagrinėjimą, nes prieš įvykdydama užsienio šalių prašymus valstybė turi garantuoti, kad būtų preciziškai laikomasi teisės aktų, o priimtas sprendimas – nekeltų abejonių. Įtariamojo gynyba nemato pagrindo jo ekstradicijai į JAV, kurios atstovai mūsų šalies institucijoms ir pačiam kaltinamajam nėra pateikę jokių konkrečių faktinių duomenų apie tai, kokie nusikaltimai yra inkriminuojami. JAV pareigūnų pareikšti kaltinimai abstraktūs, o negalėjimas gintis pažeidžia kaltinamojo teises į gynybą“, – penktadienį išplatintame pranešime spaudai cituojamas advokatų kontoros „Cobalt“ vyresnysis teisininkas Linas Kuprusevičius.

Lietuvos pareigūnų sulaikytas E.Rimašauskas įtariamas iš dviejų JAV tarptautinių kompanijų sukčiaujant išviliojęs 100 mln. dolerių (beveik 93 mln. eurų)

Advokato įsitikinimu, tyrimas privalo būti atliekamas pagal galimo nusikaltimo įvykdymo vietą ir kaip besiformuojantį pavojingą precedentą vertina tai, kad ekstradicijos prašoma remiantis galimai nukentėjusių įmonių buveinių adresais JAV.

Kaip anksčiau skelbė 15min, Jungtinių Valstijų teisėsauga pateikė kaltinimus lietuviui dėl sukčiavimo, pinigų plovimo ir tapatybės vagystės. Lietuvos pareigūnų sulaikytas E.Rimašauskas įtariamas iš dviejų JAV tarptautinių kompanijų sukčiaujant išviliojęs 100 mln. dolerių (beveik 93 mln. eurų), buvo pranešęs JAV Teisingumo departamentas.

„Pateiktuose kaltinimuose nėra jokių galimai nusikalstamų veiksmų, atliktų JAV teritorijoje, todėl pagal dabar žinomus duomenis tyrimas turėtų būti atliekamas ne JAV, o Europos valstybėse. Pagal Lietuvoje galiojantį teisinį reglamentavimą, žmogus gali būti laikinai sulaikomas, jei užsienio valstybė paprašo jo ekstradicijos, tačiau prašant suėmimo teismui privalu pateikti konkrečius duomenis, kuriais grindžiami kaltinimai“, – sako teisininkas.

Įtariamasis buvo sulaikytas kovo 16 dieną, Vilniaus miesto apylinkės teismas yra leidęs E.Rimašauską suimti vienam mėnesiui.

E.Rimašausko advokatai sieks, kad JAV perduotų visą tyrimo medžiagą Lietuvai su prašymu perimti Lietuvos piliečio baudžiamąjį persekiojimą, kuris vyktų mūsų šalies teismuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min