Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas apie Valdą Jankauską: „Norėjo atsikratyti kūno, nes padarė lytinį nusikaltimą?“

Advokatas Edvardas Staponkus
Algirdo Venskaus nuotr. / Advokatas Edvardas Staponkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Motyvai, dėl ko sekmadienį Šilutės rajone buvo nužudyta Justina Šikšniūtė, kol kas nežinomi: žudikas nesiaiškina, o tyrėjai dar dirba. Tačiau kai kurios nusikaltimo detalės iškalbingos: simpatiška šviesiaplaukė 20-metė brūzgynuose buvo palikta be drabužių. Įtariamajam Valdui Jankauskui nemokamai paskirtas advokatas Edvardas Staponkus teisme svarstė, kad galbūt jo ginamasis nutarė nužudyti merginą ir paslėpti jos kūną, kad niekas nesužinotų apie aukos patirtą seksualinę prievartą. Šias bylos mįsles atskleis teismo medicinos ekspertai.

Įtariamojo žmogžudyste V.Jankausko advokatas trečiadienį pareiškė, kad jo ginamasis tikriausiai neplanavo žudyti J.Šikšniūtės. Esą 23 metų šilutiškis uždarbiaudavo nelegaliai vežiodamas keleivius, o praėjusio sekmadienio kelionė baigėsi nužudymu spontaniškai.

„Čia tiesiog gal susiklostymas tokių aplinkybių. Jauna mergina... Čia daug pamąstymų visokių“, – žurnalistams kalbėjo advokatas E.Staponkus.

Jis svarstė, kad galbūt jo ginamasis nutarė nužudyti merginą ir paslėpti jos kūną dėl to, kad niekas nesužinotų apie aukos patirtą seksualinę prievartą: „Gal įtariamasis norėjo atsikratyti merginos kūno, nes padarė lytinį nusikaltimą?“

Teisininkas siūlė palaukti ekspertų išvadų.

„Teismo medicinos ekspertai atsakys į tuos visus klausimus, kai bus atliktas medicininis tyrimas. Visi taškai susidės ant i, kad ir ką kalbėtų įtariamasis, nes įrodymai kalbės patys už save,“ – įsitikinęs patyręs teisininkas.

Ar V.Jankauskas gailisi dėl to, ką padarė?

„Šiuo momentu jis apie tai nieko nesakė. Jam sunku ką nors ir išsakyti apie tai. Jis, aišku, supranta, kas yra, kaip. Ir tokių klausimų nebuvo, ir pats jis tokių dalykų neišreiškė“, – kalbėjo E.Staponkus.

Gynėjas nėra tikras, kad jo ginamasis galės teisme atsakyti už savo poelgius. „Reikėtų ištirti tokio žmogaus psichiką“, – E.Staponkus norėtų ekspertų išvados, ar įtariamasis yra pakaltinamas. Priešingu atveju jis būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, paskiriant ligoniui priverčiamąsias medicinos priemones.

20-metė J.Šikšniūtė nužudyta sekmadienio vakarą. Antradienio popietę policija sulaikė įtariamąjį žudiką. V.Jankauskas klaidino tyrėjus pasakojimu apie merginos nuskandinimą Minijoje, tačiau aukos kūnas trečiadienį 10.30 val. rastas prie Macikų gyvenvietės. Trečiadienio pavakarę teismas leido V.Jankauską laikyti suimtą 3 mėnesius, o jei bus įrodyta vaikino kaltė dėl nužudymo, jam gresia laisvės atėmimas iki 20 metų.

Nojaus nuotr./Vieta, kur aptiktas merginos kūnas
Nojaus nuotr./Vieta, kur aptiktas merginos kūnas. Po žolėm paslėpta auka buvo be drabužių.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min