Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas Jonas Valickas įtariamas davęs kyšį medikei už suklastotą nedarbingumo lapelį

Advokato mantija
„Scanpix“ nuotr. / Advokato mantija
Šaltinis: 15min
0
A A

Kyšininkavimu įtariamas Rokiškio advokatas bus teisiamas kartu su nedarbingumo lapelį išdavusia gydytoja.

Iki šiol kitus teismuose gindavęs rokiškietis advokatas Jonas Valickas netrukus pats sės į teisiamųjų suolą – Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti miesto apylinkės teismui baudžiamojoje byloje jis įtariamas piktnaudžiavimu, papirkimu ir dokumento suklastojimu.

Kartu su šešiasdešimtmečiu advokatu J.Valicku už kyšininkavimą ir dokumento suklastojimą bus teisiama 51 metų kaunietė, vienos privačios klinikos direktorė ir gydytoja J.A., kuri įtariama už kyšį nepagrįstai išdavusi nedarbingumo lapelį.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, advokatas, siekdamas pateisinti savo nedalyvavimą teismo posėdžiuose, kaip įtariama, paprašė sūnaus surasti gydytoją, kuri išduotų fiktyvų nedarbingumo lapelį be medicininės apžiūros. Abu valstybės tarnautojui prilyginami asmenys įtariami atlikę neteisėtus veiksmus, kurių rezultatas buvo nepagrįstai išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Rokiškietis advokatas J.Valickas taip pat įtariamas kyšininkavimu dar vienoje baudžiamojoje byloje, kurią Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pernai gruodžio 21 d. perdavė nagrinėti Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, J.Valickas įtariamas už kyšį siekęs gauti fiktyvius pažymėjimus apie dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo seminaruose 2006–2009 metais, nors tų kursų nebuvo lankęs ir už juos nesumokėjęs. Kaip įtariama, šie suklastoti dokumentai buvo pateikti Įmonių bankroto valdymo departamentui, kuris prieš dvejus metus J.Valickui neteisėtai išdavė bankroto administratoriaus pažymėjimą.

Šiuos ikiteisminius tyrimus atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimus organizavo, kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pernai perdavė nagrinėti teismui 40 korupcinio pobūdžio baudžiamųjų bylų, tarp jų – 11 bylų atiduota baudžiamuoju įsakymu, 14 – pagreitinto proceso tvarka ir 15 – su kaltinamaisiais aktais, baudžiamąja tvarka teko atsakyti 44 asmenims.

Už piktnaudžiavimą tarnyba įstatymas numato teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimą, baudą arba laisvės atėmimo bausmę iki ketverių ar šešerių metų, už kyšininkavimą – iki ketverių ar aštuonerių metų, už papirkimą – iki dvejų ar ketverių metų, už dokumento suklastojimą – trejų, ketverių ar šešerių metų, pažymima Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min