Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas Kazys Dainotas Balzaris stos prieš teismą už prokurorės papirkimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje prokurorės papirkimu kaltinamas Alytuje dirbantis advokatas Kazys Dainotas Balzaris.

Tyrimo duomenimis, šių metų balandžio 2 d. minimas advokatas atvyko į Alytaus apylinkės prokuratūrą ir be išankstinio įspėjimo užėjo pas prokurorę pasikalbėti apie vieno jo ginamojo bylą.

Pasisakęs, kad ginamasis ketina pilnai pripažinti savo kaltę ir pageidautų sutrumpinto įrodymų tyrimo, advokatas pasiklausė, ar tam neprieštarautų ir prokurorė. Prokurorės nuomone, toks baudžiamojo proceso kodekse numatytas bylos tyrimas šiuo atveju tikrai buvęs tikslingas ir teisėtas, todėl ji patvirtino, kad tam prieštarauti neketina. Po šio pokalbio praėjus maždaug pusvalandžiui prokurorė savo darbo kabinete netikėtai aptiko voką su pinigais. Įtarusi, kad jį kaip kyšį galėjo palikti ką tik buvęs kabinete lankytojas, prokurorė nedelsiant informavo apie tai savo vadovus.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad atstovaudamas ginamąjį šis advokatas buvo gavęs apmokėjimą už jo teikiamas paslaugas

Rasti pinigai buvo suskaičiuoti nustatyta tvarka ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo, kurį atliko STT Kauno skyriaus pareigūnai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad atstovaudamas ginamąjį šis advokatas buvo gavęs apmokėjimą už jo teikiamas paslaugas, įsitikinta, kad atsižvelgiant į tos bylos aplinkybes prokurorės ketinimas palaikyti prašymą dėl sutrumpinto įrodymų tyrimo buvęs visiškai teisėtas.

Taip pat buvo gauti ir įrodymai, patvirtinę, kad vokas ir jame rasti 2000 litų tikrai yra pabuvoję šio advokato rankose. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius šią baudžiamąją bylą šių metų spalio 9 dieną perdavė Kauno apygardos teismui.

Pareiškime teismui prokuroras prašo užbaigti procesą šioje byloje teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažinti Kazį Dainotą Balzarį kaltu ir skirti jam 6500 litų dydžio baudą. Pinigus, rastus prokurorės darbo kabinete, prokuroras prašo konfiskuoti ir perduoti valstybei.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min