Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bus teisiamas advokatas, galimai reikalavęs 535 tūkst. litų kyšio, ir jam talkinusi prokurorė

Vilma Grabauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rokiškio eksprokurorė V.Grabauskaitė pernai spalį suimta Vilniuje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje poveikio liudytojams darymu kaltinami Rokiškio advokatas Albertas Kučinskas, buvusi Rokiškio apylinkės prokuratūros prokurorė Vilma Grabauskaitė ir du Rokiškio bei Biržų rajonų gyventojai: G.R. ir R.M.

Ikiteisminį tyrimą dėl advokato A.Kučinsko nusikalstamų veikų, įvykdytų Rokiškyje, Tauragėje, Kelmėje, 2008 metų balandį pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

Netrukus paaiškėjus, kad nusikalstama veika įtariama Rokiškio apylinkės prokuratūros prokurorė, ikiteisminį tyrimą perėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas. Ikiteisminio tyrimo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai ir STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad advokatas A.Kučinskas iš vieno nužudymu įtariamo asmens artimųjų galimai reikalavo 535 tūkst. litų, žadėdamas organizuoti byloje esančių įrodymų suklastojimą ir palankių procesinių sprendimų priėmimą.Advokatas sakė paveiksiąs prokuratūros, policijos, teismo pareigūnus, duodamas jiems kyšius. Tačiau įtariamojo artimieji suprato, kad advokatas sukčiauja, ir jam perdavė tik dalį pinigų.

Advokatas sakė paveiksiąs prokuratūros, policijos, teismo pareigūnus, duodamas jiems kyšius. Tačiau įtariamojo artimieji suprato, kad advokatas sukčiauja, ir jam perdavė tik dalį pinigų. Be to, tyrimo metu buvo nustatyta, kad advokatas A.Kučinskas į nusikalstamą veiką įtraukė Rokiškio apylinkės prokuratūros prokurorę V.Grabauskaitę, kuri galimai neteisėtai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, teigiama pranešime spaudai.

Kai bylą dėl nusikalstamų advokato bei prokurorės veikų – dėl piktnaudžiavimo tarnyba, poveikio proceso dalyviams darymo ir trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūnui atlikti su tyrimu susijusias pareigas – pradėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas, buvo gauta duomenų, kad liudytojai ir nukentėjusieji skatinami duoti melagingus parodymus, palankius teisiamiems advokatui ir prokurorei.

Buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Generalinės prokuratūros prokuroras, bendradarbiaudamas su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio ir Klaipėdos valdybų pareigūnais, Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnais. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad advokatas A.Kučinskas ir buvusi prokurorė V.Grabauskaitė kartu su bendrininkais, žadėdami materialiai atsilyginti, įtikinėjo ir įkalbinėjo šešis liudytojus bei nukentėjusiuosius, kad jie Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje duotų melagingus parodymus.

Be to, buvo nustatyta, kad advokatas A.Kučinskas melagingų parodymų siekė panaudodamas ir psichinę prievartą – grasino, kad liudytojai bus atleisti iš darbo, gąsdino, kad prieš juos bus imtasi fizinio smurto.

Šiuo metu advokatas A.Kučinskas yra suimtas, jis nuo 2008 m. birželio laikinai išbrauktas iš Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašų. V.Grabauskaitė iš tarnybos Rokiškio apylinkės prokuratūroje atleista.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min