Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokato nužudymo byloje Vilniaus baikerius klampina baltarusių pasakojimai (nuotraukos, video)

Našlė Z.Žukovska (kairėje) ir kiti proceso dalyviai advokato nužudymo byloje.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Našlė Z.Žukovska (kairėje) ir kiti proceso dalyviai advokato nužudymo byloje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisininko Vladimiro Žukovskio mirties aplinkybes tiriantis teismas išklausė antros itin svarbios liudytojos Baltarusijos pilietės Natalijos J. pasakojimo. Jos ir per praėjusį posėdį apklaustos baltarusės Jevgenijos Z. žodžiai prieštarauja kaltinamųjų gynybos versijai, kuria remiantis baikeris Saulius Nakutis su advokatu kovėsi vienas prieš vieną, o Marius Kriūnas, jei ir kišosi, tai tik norėdamas išskirti.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme buvo tęsiamas baudžiamosios bylos dėl rezonansinės žmogžudystės nagrinėjimas.

Aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis pernai lapkritį sostinės Kalvarijų gatvėje, Pušyno autobusų stotelėje, buvo nužudytas advokatas V.Žukovskis.

Itin svarbiomis liudytojomis šioje byloje tapo dvi Baltarusijos pilietės, lemtingą vakarą automobiliu BMW pro konflikto vietą važiavusios į degalinę pirkti saldumynų.

Šios dienos posėdyje teismas apklausė Nataliją J. Esminis apklausos akcentas – mergina tvirtina, kad V.Žukovskį mušė abu kaltinamieji.

„Du žmonės tempė vieną iš autobuso. Tas su barzdele traukė, o kitas stūmė iš paskos“, – teisme pasakojo baltarusė.

Kiek vėliau, pagarsinant ikiteisminio tyrimo metu jos duotus parodymus, paviešinta tokia detalė: „Kai vienas traukė už rankų, kitas stūmė į nugarą. Tempė stipriai, net paltą nutraukė – vienu metu pasimatė jo nugara.“

Natalija pasakojo toliau: „Žmonės pradėjo mušti tą vyrą.“

Liudytoja minėjo, kad S.Nakutis nukentėjusįjį buvo viena ranka prispaudęs prie stotelės paviljono sienos, o kita smūgiavo į krūtinę. Netrukus arčiau priėjo M.Kriūnas, jis esą kibo advokatui į atlapus ir švystelėjo net į gatvės važiuojamąją dalį.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./M.Kriūnas (deainėje)
Kaltinamasis M.Kriūnas (dešinėje)

„Po to abu mušė kojomis“, – sakė Natalija.

Šaukdamos ir signalizuodamos, baltarusės mušeikų nenuvijo, todėl išvažiavo ieškoti pagalbos.

Natalija šiek tiek susipainiojo duodama parodymus: teigė, kad grįžusios į įvykio vietą jos rado vyrus toliau besigrumiančius važiuojamojoje dalyje, juos esą atsargiai apvažiavo.

Tačiau, bylos duomenimis, kai  grįžo, advokatą V.Žukovskį, susilenkusį, susiėmusį už pilvo ir kruvinu veidu, baltarusės pamatė einantį skiriamąja juosta. Tai užfiksuota ir anksčiau Natalijos J. duotame paaiškinime.

Panašiai esmines aplinkybes – kad advokatą iš autobuso tempė ir talžė abu kaltinamieji – teismui yra paliudijusi ir kita Baltarusijos pilietė.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./S.Nakutis
Pagrindinis kaltinamasis baikeris S.Nakutis

Tuo tarpu dalis kitų liudytojų sako, kad baikeris S.Nakutis su advokatu kovėsi vienas prieš vieną, o M.Kriūnas, jei ir kišosi, tai tik norėdamas išskirti.

„Muštynės buvo rimtos, agresyvios. Dviese puolė vieną“, – praėjusiame posėdyje teismą tikino Jevgenija Z. Įspūdį, kad jėgos nelygios, merginai sustiprino ir vyrų apranga: vyresnysis buvo apsirengęs įprastai, o abu bičiuliai – kaip „pankų ir rokerių“ kultūros atstovai. „Mušė daugiausia į viršutinę kūno dalį ir galvą. Vyras gulėjo ant nugaros ir rankomis bandė prisidengti veidą. Mušė ne mažiau kaip 4 minutes. Nebuvo nė sekundės pertraukos, kad nemuštų“, – ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus yra pagarsinęs teismas.

Bylą kuruojantis prokuroras Vladimiras Sergejevas viliasi, kad baltarusių žodžius iš dalies patvirtins dar vienas, jau paskutinis, šios bylos liudytojas – tą vakarą į policiją skambinęs Sergejus Makarovas.

Šis vyras nuolat kviečiamas į teismą, tačiau nė sykio neatvyko. Jam neatvykus ir šį trečiadienį, bylos nagrinėjimą teko atidėti iki lapkričio vidurio.

Prokuroras teismą informavo, kad S.Makarovas telefonu pareiškė, jog liudyti teisme nežada. Teisėjų kolegija nutarė šį vyrą į kitą posėdį atvesdinti jėga.

Teismas šiandien išsprendė ir klausimą dėl S.Nakučiui skirtos kardomosios priemonės – jo suėmimas pratęstas dar 3 mėnesiams.

VIDEO: 15min.lt: spalio 6 d. posėdis advokato nužudymo byloje
Komentarai
Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min