Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 1d. 14:00

Aferą su automobiliais KIA įvykdę veikėjai Aukščiausiajame Teisme savosios tiesos neįrodė

D.Narkevičiui (dešinėje) ir G.Kaukėnui savaitėlę teks palaukti, ką jiems lems Aukščiausiasis Teismas.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / D.Narkevičius (kairėje) ir G.Kaukėnas atėjo išklausyti, ką jiems lėmė Aukščiausiasis Teismas, tačiau neliko itin patenkinti.

Teisėjų kolegija atmetė buvusio Teisingumo ministerijos sekretoriaus Dainiaus Narkevičiaus ir bendrovės „KIA auto“ vadovo Gintaro Kaukėno prašymus juos išteisinti, neįsiklausyta ir į prokuratūros siūlymą griežtinti bausmes.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį paskelbė, kad atmeta nuteistųjų D.Narkevičiaus ir G.Kaukėno kasacinius skundus, LAT kolegija nesutiko ir su prokurorų argumentais griežtinti bausmę.

Kaip žinoma, buvusiam Teisingumo ministerijos sekretoriui bei bendrovės „KIA auto“ vadovui atsirūgo neskaidriai surengtas automobilių viešųjų pirkimų konkursas.

D.Narkevičius pasirūpino sukurti tokias konkurso sąlygas, kad jas atitiktų tik automobiliai KIA, o atsidėkodamas G.Kaukėnas suteikė 10 tūkst. litų nuolaidą asmeniniam aukšto pareigūno automobiliui.

15min.lt primena, kad už šį nusikaltimą buvusiam ministerijos sekretoriui apeliacinės instancijos teismas tik metus uždraudė dirbti valstybės tarnyboje. Automobilių pardavėjas atsipirko 2 600 litų bauda. Kitas ministerijos valdininkas Aleksandras Kapitanovas apskritai buvo išteisintas.

LAT posėdyje prokuroras prašė D.Narkevičiui uždrausti dirbti valstybės tarnyboje 4 metus, o G.Kaukėnui net skirti 9 mėnesių laisvės atėmimą, bausmės vykdymą atidedant.

LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegija, kurią sudaro pirmininkas Vladislovas Ranonis, pranešėjas Alvydas Pikelis ir teisėjas Vytautas Piesliakas, paskelbė, jog tiek prokuratūros, tiek abiejų nuteistųjų skundai atmestini.

Kolegija nemato pagrindo perkvalifikuoti D.Narkevičiaus ir G.Kaukėno veikas taip, kaip prašė prokurorai, bei tokiu būdu apsunkinti nuteistųjų padėti.

LAT teisėjai taip pat atsakė į nuteistųjų abejones, ar vieno ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga apie asmens privatų gyvenimą gali būti panaudota kitoje baudžiamojoje byloje.

Kolegija pabrėžė, kad įrodymai apie D.Narkevičiaus ir G.Kaukėno neoficialų susitarimą buvo surinkti teisėtai, nes jų pokalbių pasiklausymas buvo sankcionuotas.

Papildyta 14.48 val. LAT atstovės spaudai Živilės Jokimaitės-Dolgich išplatintame pranešime papildomai detalizuojama, kad, Aukščiausiojo Teismo nuomone, apeliacinės instancijos teismas teisingai pripažino, jog buvęs ministerijos sekretorius, padedant G.Kaukėnui, sudarydami išskirtines sąlygas bendrovei „Kia Auto“, pažeidė Valstybės tarnybos, Viešųjų pirkimų bei kitų teisės aktų reikalavimus nepiktnaudžiauti tarnyba, nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas, laikytis etikos principų, lygiateisiškumo, veiklos skaidrumo ir nediskriminavimo nuostatų atliekant tarnybos pareigas.

Bylą nagrinėjusi LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pabrėžė, kad tokiais veiksmais buvo sumenkintas Teisingumo ministerijos prestižas bei diskredituotas valstybės tarnautojo vardas. „Šiais veiksmais buvo padaryta didelė žala valstybei, nes veiksmai padaryti institucijoje, kuri vykdo teisingumo srities valstybės valdymo funkcijas, ir tai padarė aukštas pareigas šioje institucijoje einantis valstybės tarnautojas“, – pabrėžiama ketvirtadienį paskelbtoje nutartyje.

D.Narkevičius nuteistas už tai, kad būdamas valstybės tarnautojas – Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos sekretorius ir Viešojo pirkimo komisijos pirmininkas, padedant G.Kaukėnui patarimais ir duomenų teikimu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi: pranešė „Kia Auto“ direktoriui apie organizuojamą konkursą automobiliams įsigyti, tarėsi dėl galimybės padėti laimėti ši konkursą, aptarė lengvųjų automobilių pirkimo sąlygas, kurios tiktų konkurse dalyvaujančiai bendrovei „Kia Auto“.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min