Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 19d. 08:18

Aferistės tiesiog užhipnotizuodavo savo aukas

Greitųjų vartojimo paskolų poreikis auga.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Greitųjų vartojimo paskolų poreikis auga.

„Apgavikė nieko nesakė, tik smaigstė veriančiu žvilgsniu. Paskui elgėmės lyg nuotoliniu pulteliu valdomi robotai”, – sakė nuo aferisčių, kurios išviliojo apie 4 milijonus litų, nukentėjusios kaunietės.

Per kelis mėnesius apgaule turtus susikrovusios 41 metų Virginija Čeplikienė ir 36 metų Sonata Stonkutė užbūrė daugybę žmonių. Apie tai rašo „Lietuvos rytas“.

Įtariama, kad joms pavyko išvilioti apie 4 milijonus litų. Šiuo metu žinomi 35 nukentėjusieji, bet manoma, kad dar daug daugiau žmonių nedrįsta kreiptis į policiją.

Pareigūnai niekaip negali suvokti, kaip žmonės per dieną galėjo nuvykti į šešias bendroves, teikiančias paskolas, savo noru užsidėti skolų kuprą su milžiniškomis palūkanomis, o gautus pinigus čia pat atiduoti mulkintojoms, tauškiančioms apie būsimą pelną.

Praėjusią savaitę sučiuptos aferistės aukoms tvirtino, kad pinigus padės į bankus, – indėlių palūkanos esą bus gerokai didesnės už procentus, kuriuos reikės mokėti už paimtas paskolas.

Finansų piramidė?

V.Čeplikienė ir jau anksčiau už sukčiavimą teista S.Stonkutė sukūrė piramide vadinamą aferą: apgautam žmogui būdavo liepiama atsivesti kuo daugiau pažįstamų – už tai žadėtas dukart didesnis pelnas.

Ypač sėkmingai aferistės veikė Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje – čia pavyko apgauti dešimt žmonių.

Ant sukčiautojų jauko užkibusi Kauno 2-osios ligoninės maisto išvežiotoja 52 metų Zita A. šiuo metu po bandymo nusižudyti gydoma psichiatrijos ligoninėje.

Moteris prisiėmė paskolų, o pinigus atidavė sukčiautojoms. „Lietuvos ryto” žiniomis, ji bankui net užstatė savo namą. Bet žadėto pasakiško pelno Zita A. neregėjo.

Neturėdama iš ko grąžinti paskolų, ji puolė karštligiškai ieškoti kitų lengvatikių – manė, kad radusi jų atgaus savo pinigus.

Nuo žvilgsnio suskaudo galvą

„Pernai gruodžio 12 dieną sulaukiau netikėto bendradarbės Zitos skambučio. Susijaudinusi ji pareiškė netrukus atvyksianti pas mane”, – prisiminė ligoninės virtuvės darbuotoja 45 metų Nijolė Krasovskienė.

Zita A. pas ją atvyko su S.Stonkute ir greitakalbe išbėrė: „Reikia pagalbos, paskolink pinigų.” Kam jų prireikė, neaiškino, tik žadėjo per dvi savaites viską atiduoti.

„Sonatą mačiau pirmąsyk. Zitai kalbant ji neištarė nė žodžio, tik įsmeigė į mane akis.

Man ėmė skaudėti galvą. Supratau – esu hipnotizuojama, bet nepajėgiau priešintis.

Greitai jau nesuvokiau, ką darau, – pasiėmiau pasą ir kartu su atvykėlėmis iškeliavau į bankus, greitųjų paskolų bendroves.

Iš prigimties esu atsargi ir vengiu paskolų. Jų neėmiau net tada, kai neturėjau nuosavo būsto, – ilgai dirbau užsienyje, kol sutaupiau vieno kambario butui”, – aferistės įtaiga stebėjosi N.Krasovskienė.

Per kelias valandas ši kaunietė, lydima Zitos A. ir V.Čeplikienės, apsilankė „Akropolyje”, „Topo centre”, „Senukuose”.

Iš „Moment Credit”, „General Finansing”, „Big Bank” bei dar trijų bendrovių moteris už didžiules palūkanas pasiskolino 13,6 tūkst. litų.

Panašiai gruodžio mėnesį buvo apgautos Kauno 2-osios ligoninės darbuotojos – 54 metų valytoja Regina Malygina ir 53 metų maisto išvežiotoja Danutė Briliuvienė. Jos paėmė 16 tūkst. litų paskolų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min