Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 21d. 20:59

Aferisto priedanga – TV3 „Išsipildymo akcija“

Išsipildymo akcijos logotipas
TV3 nuotr. / Išsipildymo akcijos logotipas

Po internetą klaidžioja angliškai suraityti laiškai, kuriuose raginama esą kilniems tikslams aukoti eurus.

Lietuvos sukčiai tampa vis gudresni. Jau atsibodę su savo skambučiais ir pasakėlėmis apie šeimos narius, kurie esą padarė avariją ir gali būti ištraukti iš policijos už išpirką, aferistai ieško naujų medžioklės plotų ir metodų.Tokios mintys šauna į galvą tik visas vertybes pamynusiam žmogui, kuriam nėra nieko šventa!“ – aferisto laišku piktinosi vilnietė A.Lasauskaitė.

Naujienų portalas 15min.lt sužinojo, kad elektroniniu paštu siuntinėjamas lengvatikiams skirtas laiškas.

Sukčiaus laiškelį gavusi labdaros fondo „Vienybė“ direktorė Aušra Lasauskaitė 15min.lt pasakojo: „Tas keistas laiškas yra anglų kalba, jis išsiųstas maždaug trisdešimčiai adresatų, dauguma pavardžių yra lietuviškos. Iš esmės ten išverstas TV3 tekstas apie akcijos tikslus, uždėta graži nuotrauka mergaitės. Nurodoma, kad galima aukoti nuo 3 iki 10 eurų.“

Laiško skiltyje dalykas (subject) nurodyta „Persiųskit“, tekstas prasideda keistoku anglišku pasisveikinimu „Good day“.

A.Lasauskaitė piktinosi: „Šia akcija tikrai pasitiki labai daug žmonių, bet labai skaudu, kad kažkas siekia pasipelnyti iš tokių kilnių tikslų. Tokios mintys šauna į galvą tik visas vertybes pamynusiam žmogui, kuriam nėra nieko šventa!“

Ji pridūrė: „Vis dėlto aš tikiuosi, kad žmonės žino šią akciją ir neužkibs ant šio sukčiaus kabliuko.“

Aferistas yra nurodęs sąskaitą viename Lietuvos komercinių bankų, yra pateikta jos devyniolikmečio savininko pavardė , vardas, asmens kodas.

Ar sąskaitos šeimininkas bei laiško autorius yra vienas ir tas pats asmuo, turės nustatyti teisėsauga.

Pašnekovė minėjo, jog asmenų bei organizacijų elektroninių adresų, kuriems buvo skirtas šis laiškas, sąraše, įrašyta ir Rusijos popžvaigždės, pernykštės Eurovizijos nugalėjo Dimos Bilano pavardė.

Beje, „Išsipildymo akciją“ kaip priedangą naudojančiam sukčiui nepasirodė svarbu, jog paprastai šią kilnią misiją TV3 televizija atlieka žiemą prie6 Kalėdas, o ne bet kuriuo metų laiku.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min