Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 19d. 13:59

Agresyvūs sienos pažeidėjai iš Baltarusijos tramdyti dujomis ir kovinių imtynių veiksmais

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Tris sienos pažeidėjus baltarusius Pavoverės pasieniečiai tramdė kovinių imtynių veiksmais, ašarinėmis dujomis ir antrankiais.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį VSAT Vilniaus rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai ties Švenčionių rajono Piorkų kaimu, prie pat sienos su Baltarusija linijos, pastebėjo grupelę asmenų.

Dvi poros Pavoverės pasieniečių iš skirtingų pusių užklupo įtariamuosius, kurie nė nemanė pasiduoti.

Keturiems pasieniečių patruliams pavyko sulaikyti tris vyrus. Sulaikomi jie įnirtingai priešinosi, todėl VSAT pareigūnams teko panaudoti jėgą – įtariamieji buvo apraminti panaudojus kovinių imtynių veiksmus, ašarines dujas ir surakinant antrankiais.

Paaiškėjo, kad visi trys vyrai yra Baltarusijos piliečiai, įtariama, neteisėtai perėję Lietuvos sieną. Manoma, kad 23-ejų, 24-erių ir 28-erių užsieniečiai yra susiję su kontrabandinių rūkalų gabenimu per Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Beje, visi sulaikytieji turėjo savo šalies dokumentus.

Iškart po sulaikymo apylinkes iš oro patikrino VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnio įgula, tačiau nieko įtartino neaptiko.

Apie įvykį Pavoverės užkardos pasieniečiai pranešė kolegoms Baltarusijoje, nes sulaikymo metu, įtariama, į šios šalies teritoriją galėjo pabėgti dar vienas sienos pažeidėjas. Netrukus Baltarusijos pasieniečiai informavo, kad netoli sienos savo teritorijoje sulaikė 20-metį šios šalies pilietį, kuris įtariamas su kitais trimis Lietuvoje sulaikytais tautiečiais neteisėtai perėjęs sieną.

Sulaikytuosius Lietuvoje VSAT pareigūnai uždarė į areštinę, o VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Penktadienį popiet pagreitinto proceso tvarka ši byla turėtų būti nagrinėjama Vilnaius rajono apylinkės teisme.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min