Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 11:45

Aiškėja Rokų plento atkarpos uždarymo priežastis: teko surinkti 120 litrų teršalų

Išvežamas ekskavatorius
Įvykio liudininko Vyganto V. nuotr. / Išvežamas tepalais paplūdęs ekskavatorius

Šeštadienį vėlai vakare Kauno pakraštyje vyko sujudimas dėl užterštos kelio dangos. Sekmadienį policija pranešė bent valandai stabdanti kelyje Garliava–Kauno HE eismą, tačiau apie teršalus net neprasitarė. Iš pradžių net nebuvo minimas tepalus ištaškęs ekskavatorius, kurio išgabenimo operacija tapo iššūkiu techninėms tarnyboms.

Apie atnaujintą eismą praneša po 7 valandų. Tik pirmadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pateikė išsamią informaciją, kas tame kelyje dėjosi.

2019-04-13 vakare, 20.27 val., gautas pranešimas, kad Rokų plente ties Ražiškių kaimu (Kauno r., Garliavos apylinkių sen.) ant važiuojamosios kelio dalies apie 700 m ilgio atkarpoje yra išsilieję naftos produktai.

Įvykio liudininko Vyganto V. nuotr./Išvežamas ekskavatorius
Įvykio liudininko Vyganto V. nuotr./Išvežamas ekskavatorius

Atvykus gelbėtojams, 500 m ilgio ir 2 m pločio ruože buvo išsilieję tepalai. Panaudojus sorbentą (20 kg sorbento turėjo PGP ir 50 kg įmonės „Sanresa“) surinkta apie 40 litrų naftos produktų. Iš viso surinkta 120 litrų teršalų, kurių bendras svoris su sorbentų apie 80 kg. Kelio danga nupurkšta 40 l dispergatoriaus ir vandens mišiniu (sunaudota 2 l dispergatoriaus), taip pat kelio danga papildomai nuplauta švirkšto su minkštikliu pagalba. Surinktus teršalus išsivežė įmonės „Sanresa“ darbuotojai.

Sekmadienį teko rengti sudėtingą techninę gelbėjimo operaciją, per kurią reikėjo išvežti itin masyvų sugedusį ekskavatorių, iš kurio ir buvo ištekėję tepalai. Dėl to ir buvo stabdomas eismas.

Nuotrauka iš „Facebook“ profilio „Kur stovi policija Kaune“/Uždarytas eismas Marijampolės plente ties Rokais
Nuotrauka iš „Facebook“ profilio „Kur stovi policija Kaune“/Uždarytas eismas Marijampolės plente ties Rokais

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min