Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįgaliesiems suaukotas lėšas grobstęs Rimantas Kugys realios nelaisvės išvengė

Eurai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas trečiadienį skyrė bausmę Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo ir Aklųjų ir silpnaregių paramos ir užimtumo centro „Ecce homo“ vadovui Rimantui Kugiui už lėšų grobstymą. Jis nuteistas kalėti pustrečių metų, bet bausmę atidedant trejiems metams, taip pat R.Kugys turės sumokėti valstybei 606 tūkst. eurų.

Tai jau trečioji byla, kurioje jis pripažįstamas kaltu dėl turto pasisavinimo ir apgaulingos buhalterijos tvarkymo.

Paskutinėje R.Kugys buvo kaltinamas pasisavinęs iš Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo labdara skirtus pinigus, maisto papildus, rūbus, vaisius, kitus daiktus už maždaug 606 tūkst eurų.

Organizacijų, kurioms vadovavo R. Kugys paskirtis buvo teikti labdarą ir paramą bei kitokią pagalbą regėjimo ir kitokią negalią turintiems asmenims. Byloje nustatyta, kad pagal R.Kugio prašymus Kauno bendrovės teikdavo nurodytoms organizacijoms piniginę paramą ir labdarą įvairiomis prekėmis.

Nors R.Kugys tvirtino, kad gautą paramą perduodavo neįgaliesiems, tačiau nė vieno tokio asmens nenurodė. Jokių fondo ir centro dokumentų, įrodančių, kad nurodytu laikotarpiu parama būtų teikta fiziniams ar juridiniams asmenims, šių organizacijų buhalterinėje apskaitoje nerasta.

R.Kugys buvo kaltinamas pasisavinęs iš Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo labdara skirtus pinigus, maisto papildus, rūbus, vaisius, kitus daiktus už maždaug 600 tūkst eurų.

Teismo nuosprendyje konstatuota, kad nors R.Kugys yra neįgalus, jam neterminuotai nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, darbingumo lygis 0–25 proc., taip pat kaltinamajam nustatyta ir kitų ligų, tačiau nei neįgalumas, nei kitos ligos nesutrukdė R.Kugiui daryti tyčinius nusikaltimus.

Teismas, įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, nusprendė pripažinti R. Kugį kaltu ir paskyrė jam subendrintą su ankstesniais nuosprendžiais galutinę bausmę – 2 metų ir 6 mėnesių įkalinimą, bet bausmę atidedant 3 metams. Šį laikotarpį R.Kugys negalės be teisėsaugininkų leidimo palikti Kauno. Taip pat iš jo bus konfiskuota 606 tūkst. eurų.

Prokuroras siūlė skirti R.Kugiui 6 metus nelaisvės. Tačiau teismas atsižvelgė į kaltinamojo sveikatos būklę ir realaus įkalinimo neskyrė.

Kovą R.Kugys buvo nuteistas 2 metų laisvės apribojimu su įpareigojimu šiuo laikotarpiu nuo 22 val. iki 7 val. būti namuose ir be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Taip pat nuspręsta konfiskuoti iš R.Kugio valstybės nuosavybėn 18 984 eurų.

R.Kugys buvo kaltinamas tuo, kad per kelis kartus pasisavino įmonės „Arčia“ paaukotą turtą – 18 984 eurų, tyčia apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą.

Kauno apygardos teisme 2014 m. birželį R.Kugiui irgi už tokio pobūdžio nusikaltimus buvo paskirtas laisvės apribojimas 2 metams ir konfiskuota turto už 215 775 eurų. 

R.Kugys gyvena bute, jokio didelio turto nėra nedeklaravęs, todėl abejojama, kad iš jo pavyks konfiskuoti priteistas sumas.

Šiuo metu atliekamas dar vienas ikitiesminis tyrimas, kuriame R.Kugys irgi įtariamas lėšų grobstymu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min