Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksandrijoje tris vaikus užmušęs Skuodo policininkas Saulius Paulikas paleistas iš kalėjimo

Saulius Paulikas
Egidijaus Jankausko/ 15min archyvo nuotr. / Saulius Paulikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs policininkas Saulius Paulikas, neatlikęs visos jam skirtos 9 metų laisvės atėmimo bausmės, lygtinai paleistas iš pataisos namų. Vyras už grotų buvo laikomas nuo pat tragiško įvykio 2007-ųjų rudenį, kai jo vairuojamas BMW Skuodo rajone, Aleksandrijoje, partrenkė tris mažamečius.

Dėl visą Lietuvą 2007-ųjų lapkritį sukrėtusios avarijos Aleksandrijoje liūdnai pagarsėjęs buvęs policininkas Saulius Paulikas buvo paleistas iš kalėjimo.

Neatlikusiam visos nuospendžiu jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės, tris vaikus suvažinėjusiam BMW vairuotojui pritaikytas lygtinis paleidimas – toks yra įsiteisėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas.

Kaip pasakojo 15min.lt, kalėdamas už trijų vaikų pražudymą S.Paulikas jau seniai kone kas pusmetį mėgindavo ištrūkti į laisvę. Tačiau iki šiol teisėjai kaskart konstatuodavo, kad S.Paulikui skirta bausmė dar nepasiekė savo tikslų. Juolab ir paties nuteistojo elgesys nerodydavo, kad S.Paulikas pasitaisęs ir pasirengęs vėl grįžti į visuomenę.

Devyneriems metams kalėti nuteisto ekspolicininko bausmės laikas formaliai baigiasi 2016 metų lapkričio 8 dieną.

S.Paulikas išėjo į laisvę lygtinai atlikęs didžiąją dalį bausmės – jis nelaisvėje jau praleido daugiau nei septynerius metus. Vyras už grotų buvo laikomas nuo pat tragiško įvykio 2007-ųjų rudenį, kai jo vairuojama mašina Skuodo rajone partrenkė tris mažamečius.

Velniškas BMW skrydis

Automobilį BMW neblaivus vairuodamas S.Paulikas tris ketvirtokus Skuodo rajono Aleksandrijos gyvenvietėje partrenkė 2007 metų lapkričio 7 dieną, trečiadienį, apie 14 valandą.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Specialisto išvadoje nurodoma, kad priekiniais ratais įslydęs į Liepų gatvės kairę šalikelę, automobilis BMW 524, judėdamas apie 79 km/val. greičiu, šonu trenkėsi į ta pačia kryptimi einančius tris mažamečius pėsčiuosius.

Po ratuoto budelio mašina pakliuvo trys dešimtmečiai berniukai.

M.K. ir S.B. nuo patirtų kūno sužalojimų mirė iš karto, o A.P. nuo patirto sunkaus sveikatos sutrikdymo mirė 2007-11-07 19.40 val. Skuodo ligoninės Chirurgijos skyriuje.

Už tai buvęs policininkas sulaukė 10 metų nelaisvės bausmės. Taip pat Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo įpareigojęs žuvusių berniukų artimiesiems sumokėti 3 milijonus neturtinės žalos.

Kiek galėjo, tiek sušvelnino

Tačiau S.Paulikas nesutiko su tokiu teismo sprendimu ir jį apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Buvęs policininkas neigė, kad nelaimės įvykio dieną prie vairo jis sėdo girtas.

Jo advokatas Mindaugas Kepenis prašė teismo, kad būtų leidžiama atlikti autotechninę ekpertizę. Toks pats prašymas pirmosios instancijos teisme buvo atmestas. Advokato nuomone, ši ekspertizė gali įrodyti, kad S.Paulikas bandė išvengti avarijos. Taip pat advokatas prašė, kad dar papildomai būtų apklausiami liudytojai – tarp jų ir nelaimę matę nepilnamečiai. Teisėjų kolegija nusprendė atlikti įrodymų tyrimą ir pasikviesti ekspertą.

Apeliacija S.Paulikui tąsyk buvo iš esmės sėkminga – kalėjimo terminas sutrumpintas iki 9 metų, kompensacijos dydis sumažintas iki 900 tūkst. litų.  Apygardos teismas nusprendė, kad kiekvienai šeimai S.Paulikas turės sumokėti tik po 300 tūkst. litų.

S.Pauliko sukelta tragedija 2007 m. sukrėtė visą Lietuvą ir netgi aukščiausius šalies vadovus. Iš postų po šio įvykio pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Vėliau tokį verdiktą S.Pauliko sukeltos avarijos byloje patvirtino ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Po tragedijos krito galvos

S.Pauliko sukelta tragedija sukrėtė visą Lietuvą.

Iš postų po šio įvykio pasitraukė policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Iš tarnybos teko išeiti ir Skuodo rajono policijos komisariate dirbusiam tragedijos kaltininko broliui Giedriui, kai paaiškėjo, kad pastarasis padėjo S.Paulikui po avarijos slėptis viename uostamiesčio viešbučių.

S.Paulikas sėdėjo už grotų specialiuose pareigūnų pataisos namuose sostinės Sniego gatvėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min