TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksandro Sacharuko teisme liudijęs Jonas Stanevičius: kiti tiesiog vykdė L.Karaliaus užgaidas

Jonas Stanevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Stanevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs televizijos laidų vedėjas Jonas Stanevičius, kuris buvo išrinktas į Seimą ir kurį laiką ėjo Krikščionių partijos frakcijos, vėliau Tautos prisikėlimo frakcijos seniūno pavaduotojo pareigas, trečiadienį apklaustas buvusio kolegos Aleksandro Sacharuko baudžiamojoje byloje.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja eksparlamentaro A.Sacharuko bylą dėl balsavimo vietoj Lino Karaliaus. A.Sacharukas kaltinamas dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu.

Pasak liudytojo, frakcijoje buvo aptariama, kaip Seime bus balsuojama dėl įvairių projektų.

„Frakcija tam, kad būtų vienodai balsuojama. Frakcija – ne vaikų darželis, frakcija balsuodavo, kaip balsuodavo frakcijos dauguma. Iki tol – ginčai diskusijos. Tokia drausmė visose frakcijose, protokolai būtinai buvo, visi protokolai atiduoti saugoti Seimo kanceliarijai“, – sakė eksparlamentaras.

Frakcija – ne vaikų darželis, frakcija balsuodavo, kaip balsuodavo frakcijos dauguma. Iki tol – ginčai diskusijos.

Bandė išsaugoti frakciją?

Jis pripažino, kad L.Karalius yra prašęs jo balsuoti už jį, tačiau J.Stanevičius nesutiko to daryti.

J.Stanevičius mano, kad kiti Seimo nariai tiesiog vykdė L.Karaliaus užgaidas, kad nesubyrėtų frakcija, nes jeigu jis būtų ją palikęs, nebūtų likę ir frakcijos.

Liudytojas prokurorui negalėjo patvirtinti, kad matė, kaip 2010 metais balsuota už L.Karalių, nes sėdėjo kitoje eilėje, tik patvirtino, kad jis pats vietoj L.Karaliaus nebalsavo.

„Kai buvo mažinamos pensijos, pilietis Linas Karalius sugebėjo itin plačiai keliauti po pasaulį. Jis prašė manęs „atsižymėjimo“, tai greičiausiai buvo prieš kelionę į Indiją, jis visų nuolat prašė „atsižymėti“, – sakė J.Stanevičius.

Teismui jis patvirtino niekada nevykdęs L.Karaliaus prašymo.

Kaltinamąjį A.Sacharuką buvęs kolega įvertino kaip teigiamą asmenybę, vyriškai prisiėmusį kaltę.

Kiti teisme apklausti buvę parlamentarai aiškino, kad balsuoti Seime už kitą asmenį buvo kasdienybė, taip elgėsi ir Seimo senbuviai. Jie nemano, kad buvęs jų kolega turi sulaukti baudžiamosios atsakomybės.

J.Stanevičius aiškino, kad balsuoti vietoj L.Karaliaus neskatino ir kitų politikų patirtis. Skuode gyvenantis politikas pasakojo, kad toje vietovėje išrinkta Seimo narė buvo nubausta balsuojanti už kitą kolegą. Ši žinia vėliau atėjo iki rinkėjų, kurie savo atstovės elgesį įvertino neigiamai.

„Vieninteliai teisėjai yra žmonės“, – sakė J.Stanevičius.

Kiti teisme apklausti buvę parlamentarai aiškino, kad balsuoti Seime už kitą asmenį buvo kasdienybė, taip elgėsi ir Seimo senbuviai. Jie nemano, kad buvęs jų kolega turi sulaukti baudžiamosios atsakomybės.

Teismas neseniai apklausė tuomet parlamentarų pareigas ėjusius Ligitą Kernagį, Donaldą Meiželytę, Liną Karalių.

Teismas ketina apklausti ir tuomet frakcijoje dirbusią Eugeniją  Markovskają, anksčiau turėjusią Rybakovos pavardę. Moteris liudyti negali atvykti dėl kūdikio ligos. Ji kviečiama į posėdį, kuris vyks gruodžio 11 dieną. Teismas šioje byloje taip pat paskyrė kelis posėdžius ir kitų metų sausio mėnesį.

„Išreiškė frakcijos valią“

A.Sacharukas teismui yra sakęs, kad balsuodamas už kitą Seimo narį padarė tik procedūrinį nusižengimą, o ne nusikaltimą.

„Balsuodavome vieni už kitą, jeigu paliekama kortelė, normalus paprotinis dalykas pabalsuoti. Kartais pabardavo pirmininkas, kad balsuojama, o salėje mažai žmonių. Galima Seime pastatyti patrulį ir visus sulaikyti“, – teismui yra sakęs A.Sacharukas.

Pasak kaltinamojo akto, A.Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei 22 kartus panaudojo L.Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L.Karaliaus vardu. L.Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją.

Už šį nusižengimą A.Sacharukui ir L.Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L.Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A.Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

Teismui liudiję buvę Seimo nariai sakė, kad jie pasitardavo prieš balsavimą Seime ir dažniausiai balsuodavo vienodai. Todėl A.Sacharuko balsavimą už L.Karalių jie vertina kaip frakcijos valios išreiškimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min