Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 12d. 15:19 , atnaujinta: 2014 kovo 13d. 08:08

Aleksote atkastas pažeistas karo laikų sprogmuo sėkmingai nukenksmintas

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje

Kaune trečiadienį rasta galinga antrojo pasaulinio karo laikų bomba per naktį sėkmingai nukenksminta, ketvirtadienio rytą sunaikintas ir detonatorius.

Visi darbai buvo baigti apie 8 val. „Sprogmenį pavyko nukenksminti, vietoje sunaikintas detonatorius su papildomu užtaiso įrenginiu. Operacija atlikta sėkmingai ir profesionaliai – iš bombos pašalinta sprogstamoji medžiaga ir sėkmingai neutralizuotas pats sprogdiklis. Sunaikinant detonatorių nebuvo jokio bumbtelėjimo, todėl nenukentėjo aplinkinių namų langai. Detonatorius buvo apie kilogramo svorio“, – teigė J.Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Arnoldas Aneliauskas.

Anot jo, iš bombos iš viso pašalinta apie 125 kilogramai sprogstamosios medžiagos, kuri nugabenta į Rokų poligoną ir ten bus sunaikinta.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje

Evakuoti gyventojai

Aviacinė bomba rasta Suvalkiečių gatvėje, vykdant kasinėjimo darbus. Ją buvo bandoma nukenksminti vietoje, todėl evakuoti aplinkinių namų gyventojai.

Metro ilgio vokišką sprogmenį SC250 trečiadienio popietę rado darbininkai kasdami žemę Aleksoto rajone.

Įmonės „KRS Group“ ekskavatorininkas iš pradžių manė, kad iškasė akmenį, bet kilus įtarimui sustabdė darbą. Bomba buvo palikta ekskavatoriaus kauše ir iškviesti išminuotojai. 

Pirminiais duomenimis, radinys žemėje gulėjo nuo Antrojo pasaulinio karo laikų 4 metrų gylyje. 

Nustatyta, kad sprogmuo yra su išoriniais pažeidimais, aptiktas ir uždelsto veikimo sprogdiklis, kurio neįmanoma išjungti. 

Nustatyta, kad sprogmuo yra su išoriniais pažeidimais, aptiktas ir uždelsto veikimo sprogdiklis, kurio neįmanoma išjungti. „Todėl bombos transportavimas nėra galimas“, – aiškino Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Arnoldas Aneliauskas.

Spogmuo nukenksminamas vietoje. Ši operacija gali trukti iki trijų parų.

Bomboje gali būti iki 200 kg sprogstamosios medžiagos.

J.Vitkaus inžinerijos bataliono kariai aptvėrė teritoriją 250 metrų spinduliu. Iš ten evakuota 102 gyventojai iš 50 namų.

Pasak Kauno savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėjas Gedimino Jankaus, visi gyventojai suprato situacijos rimtumą, todėl nekilo jokių rūpesčių dėl sklandžios evakuacijos. „Dauguma apsistojo pas giminaičius ir draugus. Kelis žmones apnakvindinome Šv.Pranciškaus gimnazijos sporto salėje, tris neįgalius ir ligotus pagyvenusius žmones priėmė Panemunės senelių namai“, – kalbėjo G.Jankus.

 

VIDEO: Sprogmuo Aleksote

Kauno Centro policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis sakė, kad aptvertą teritoriją saugos policijos patruliai, todėl žmonių paliktas turtas bus saugus.

Aleksoto gyventojai minėjo, kad anksčiau ne kartą yra radę karo laikų sprogmenų statydami namus, tvoras. Mat šio mikrorajono vietoje atsitraukiant vokiečiams vyko aršūs mūšiai.

Prieš dešimt metų Aleksote, Veiverių plente vieno namo gyventojai savo kieme buvo aptikę pusės tonos svorio aviacinę bombą. Ją išminuotojai irgi turėjo nukenksminti vietoje. Tada operacija truko apie parą laiko, buvo evakuota daug aplinkinių namų žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min