Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 5d. 13:13

Algirdui Paleckiui dėl teiginių apie Sausio 13–ąją pareikšti įtarimai

Partijos „Socialistinis liaudies frontas“ lyderis Algirdas Paleckis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Partijos „Socialistinis liaudies frontas“ lyderis Algirdas Paleckis

Prieštaringai vertinamam veikėjui Algirdui Paleckiui pareikšti įtarimai dėl teiginių, kad prieš 20 metų sausio 13–ąją sovietinės kariuomenės daliniams mėginant nuversti Lietuvos valdžią „saviškiai šaudė į savus“, trečiadienį pranešė naujienų portalas delfi.lt.

Socialistinio liaudies fronto vadovui skirta kardomoji priemonė pasižadėjimas neišvykti iš šalies.

„A.Paleckiui įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – po daugiau nei dvi valandas trukusios A. Paleckio apklausos žurnalistams sakė prokuroras Egidijus Šleinius, kurį cituoja delfi.lt.

Vilniaus apygardos prokuratūra praeitą savaitę pranešė, kad tyrimas A.Paleckio atžvilgiu pradėtas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSSR ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą.

Į prokurorus dėl A.Paleckio pareiškimo kreipėsi parlamentaras Kęstutis Masiulis, kuris nurodė, kad toks pasisakymas menkina 1991 metų sausio 13-ąją žuvusių ir sužeistų žmonių atminimą bei įžeidžia visų Lietuvos laisvės šalininkų jausmus.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių. Kariškiai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min