Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdui Paleckiui neatvykus Vilniaus apygardos teismas atidėjo jo bylos nagrinėjimą

A.Paleckio bylos nagrinėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Paleckio bylos nagrinėjimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Antradienį Vilniaus apygardos teismas (VAT) nesiėmė nagrinėti dėl sovietų agresijos neigimo išteisinto Socialistinio liaudies fronto vadovo Algirdo Paleckio bylos.

Tokį sprendimą teismas priėmė, nes pats išteisintasis į posėdį neatvyko. Jo bylos procesą susirinko stebėti gausus būrys vyresnio amžiaus žmonių.

„Kolegija pasitarusi vietoje nutarė, kad nėra galimybės nagrinėti bylą nedalyvaujant išteisintajam A.Paleckiui“, – paskelbė VAT.

A.Paleckio advokatas Jurijus Binevičius teismui sakė, kad šaukimo išteisintasis negavo, o remiantis pranešimu apie nagrinėjimą, nebuvo galima pasakyti, kad pats A.Paleckis yra reikalingas. Anot advokato, išteisintasis turėjo dalyvauti visuomeniniame renginyje ir todėl buvo nuspręsta, kad jis į posėdį neatvyks.

A.Paleckio advokatas Jurijus Binevičius teismui sakė, kad šaukimo išteisintasis negavo, o remiantis pranešimu apie nagrinėjimą, nebuvo galima pasakyti, kad pats A.Paleckis yra reikalingas. 

VAT nuomone, A.Paleckio dalyvavimas yra privalomas, tai esą buvo nurodyta ir teismui grįžusiame šaukime. Anot kolegijos, išteisintajam planuojama užduoti klausimų, atlikti dalinį įrodymų tyrimą.

„Kadangi neturime duomenų, kad A.Paleckis gavo šaukimą, nors, kaip teigia advokatas, jis žinojo apie posėdį, mes negalime imtis jo atžvilgiu procesinių prievartos priemonių“, – teigė teismas.

Bylos nagrinėjimas buvo atidėtas iki balandžio 30 dienos.

VAT Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendį apskundė Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra. Kaip anksčiau teigė valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Egidijus Šleinius, išteisinamasis nuosprendis A.Paleckiui priimtas nepagrįstai, nesivadovaujant baudžiamojoje byloje nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis. Pasak teisėsaugininko, byloje esantys įrodymai patvirtina A.Paleckio kaltę.

„Apeliaciniu skundu teismo prašoma priimti naują nuosprendį – A.Paleckį pripažinti kaltu ir jį nubausti laisvės atėmimu 1 metams, atidedant paskirtos bausmės vykdymą 2 metams“, – buvo rašoma pranešime.

Sausio viduryje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas konstatavo, kad A.Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų.

Teismas padarė išvadą, kad kalbėdamas radijo laidoje A.Paleckis neminėjo okupacijos. Be to, iš sakinio „o kas buvo Sausio 13-tą prie, reiškias, prie bokšto? Ir kaip dabar aiškėja, saviškiai šaudė į savus“ esą matyti, kad pats A.Paleckis dar nėra iki galo susidaręs tokios nuomonės, o „ateities požiūriu gali paaiškėti, kad tokia nuomonė, jog saviškiai šaudė į savus, gali nepasitvirtinti“.

Apylinkės teismas taip pat konstatavo, kad A.Paleckis išsakė ne asmeninę, o teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę.

Tai buvo pirmasis nuosprendis Lietuvos teismų istorijoje dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo.

A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai 2010 metais žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuris 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min