Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aliejų vežantis vilkikas buvo prikimštas kontrabandinių rūkalų

Aliejų vežęs vilkikas buvo „prikimštas“ kontrabandinių rūkalų.
VTM nuotr. / Aliejų vežantis vilkikas buvo prikimštas kontrabandinių rūkalų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai per savaitgalį įvairiuose kelio postuose sulaikė daugiau kaip 30 automobilių, kuriais buvo mėginama į Lietuvą įvežti kontrabandinių rūkalų. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos prekės ir automobiliai sulaikyti. Dėl itin didelio kontrabanda gabenamų cigarečių kiekio pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Daugiausia kontrabanda gabenamų rūkalų sulaikė Medininkų kelio postų pareigūnai.

Medininkų kelio poste muitininkai patikrino įtarimų sukėlusį Baltarusijos piliečio A.K. vairuojamą automobilį „Chrysler Pacifica“. Nors vairuotojas tikino, kad neleistinų daiktų neveža, pradėję apžiūrėti automobilį pareigūnai labai greitai aptiko daugybę slėptuvių su nelegaliai gabenamomis cigaretėmis. Automobilio dvigubas dugnas, durelės bei bagažinė po priekiniu prietaisų skydeliu buvo prigrūsti cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikyta per 6 500 pakelių cigarečių, kurių vertė viršija 53 tūkst. 600 litų. Krovinys ir automobilis perduoti MKT Vilniaus skyriaus pareigūnams, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vairuotojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Praėjus vos keliolikai valandų nuo „Chrysler Pacifica“ sulaikymo, tame pačiame kelio poste muitininkai patikrino įtarimų sukėlusį Rusijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką „Daf“. Pasirodo, juo į Lietuvą mėginta įvežti didelę rusiškų cigarečių kontrabandą. Nelegalūs rūkalai vilkiko puspriekabės dugne įrengtose slėptuvėse buvo aptikti pragręžus puspriekabės grindis. Iš Rusijos Federacijos per Baltarusiją į Lietuvą įvažiavęs krovininis vilkikas į Medininkų kelio postą atvyko šeštadienio vakarą. Vairuotojas, Rusijos pilietis, sakėsi su augalinio aliejaus kroviniu vykstantis į Kalinigradą. Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti vilkiką.

Puspriekabės grindys buvo kimštos rusiškų cigarečių pakeliais. Iškrovę dalį gabenamo aliejaus ir pakėlę grindų plokštę muitinės pareigūnai rado 1 500 blokų nedeklaruotų cigarečių „Viceroy red“ ir „Viceroi blue“. Tikslus kontrabandinių rūkalų kiekis ir nelegalaus krovinio vertė paaiškės iškrovus vilkiką ir patikrinus visą slėptuvę.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos BK 199 str. 1 d. (Kontrabanda), 22 str. 1 d. (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką) ir 199–2 str.1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min