Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 11:45

Lenktynininką Alvydą Albrechtą į Aukščiausiąjį Teismą atvežė 5 konvojaus pareigūnai

Susprogdintas verslininko R.Grainio mersedesas
Kadras iš LNK laidos / Susprogdintas verslininko R.Grainio mersedesas

Žinomas lenktynininkas iš Kauno Alvydas Albrechtas savo nekaltumą įrodinėja Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

Aukščiausiąjį Teismą pasiekė žinomo lenktynininko Alvydo Albrechto baudžiamoji byla, susijusi su  1995 m. įvykdytu užsakomuoju verslininko Rimanto Grainio nužudymu. Tąsyk Vilniaus centre už 10 000 JAV dolerių susprogdintas R.Grainio mersedesas, A.Albrechtas (gim. 1962 m.) laikomas šio mirtino išpuolio užsakovu.

Antradienį A.Albrechtą į teismą iš pataisos namų atvežė ir visą laiką saugojo 5 konvojaus pareigūnai. Nuteistasis prašo visiško išteisinimo. Nors visi kasacinio skundo argumentai išdėstyti raštu, A.Albrechto advokatas Ričardas Girdziušas šios dienos posėdyje kalbėjo visą valandą. Teisininkas dėstė argumentus, jog byloje apstu pažeidimų, nesutapimų, apskritai nelogiškų dalykų

Savo ruožtu bylą kuruojantis Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius LAT teisėjų kolegijai siūlo daugiau nei dvigubai griežtinti A.Albrechto nuosprendį ir laikyti jį pataisos namuose bent 12 metų. Su visais nuteistojo bei jo gynėjo išdėstytais skundo motyvais J.Laucius kategoriškai nesutinka.

15min.lt primena, kad rezonansinis nusikaltimas buvo įvykdytas 1995 m. gegužės pabaigoje, kai Vilniaus gatvėje netoli Vyriausybės rūmų sprogo po R.Grainio automobiliu „Mercedes Benz“ pritvirtintas plastito sprogmuo. R.Grainys mirė ligoninėje praėjus kelioms dienoms po sprogimo.

Pirmosios instancijos teismas dar 2006 m. konstatavo, kad nusikaltimas įvykdytas A.Albrechtui siekiant išvengti didelės skolos (800 000 – 4 000 000 Lt) grąžinimo nukentėjusiajam.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Alvydas Albrechtas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Alvydas Albrechtas

Pirmosios instancijos teismas A.Albrechtui buvo skyręs 8 metų laisvės atėmimo bausmę, aukštesnės instancijos teismas jį du kartus išteisino, o kasacinis teismas du kartus naikino išteisinimą ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Pastarąjį, trečiąjį kartą, Lietuvos apeliacinis teismas A.Albrechto bylą nagrinėjo 2011 m. spalį. A.Albrechtas savo apeliaciniame skunde buvo nurodęs, jog byloje nėra įrodymų, patvirtinančių, jog jis padarė šį nusikaltimą, ir prašė jį išteisinti.

Teigiama, kad buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis buvo nuvykęs į ligoninę pas leisgyvį R.Grainį ir išgirdo iš sužeisto verslininko tokią nedviprasmišką užuominą: „Lysas... Alius... Albrechtas iš Kauno...“

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2006 m. balandžio 25 d. nuosprendį ir A.Albrechtą penkeriems metams pasiuntė į pataisos namus. Paskelbus naująjį nuosprendį, dalį bausmės A.Albrechtas jau buvo atlikęs – į paskirtos 5 metų bausmės laiką bus įskaičiuotas dvejų metų terminas, kurį jis praleido suimtas. Minimali (5 m. laisvės atėmimo) bausmė jam paskirta todėl, kad teismas pripažino, jog buvo pažeista A.Albrechto teisė į bylos nagrinėjimą per įmanomai trumpiausią laiką.

Apeliacinis teismas taip pat patikslino, kad A.Albrechtas buvo skolingas R.Grainiui ne 800 000 – 4 000 000 Lt, o mažiau – 800 000 – 1 120 000 Lt (t.y. 200 000 – 280 000 JAV dolerių).

Po šio jam nepalankaus nuosprendžio A.Albrechtas su savo advokatais pasinaudojo teise vėl pateikti kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui.

Svarbu vaidmenį šioje istorijoje yra atlikęs buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis, jau 1995 m. ėjęs aukšto kriminalisto pareigas.

Bylos duomenimis, T.Ulpis asmeniškai buvo nuvykęs į ligoninę pas leisgyvį R.Grainį ir išgirdo iš sužeisto verslininko tokius žodžius: „Lysas... Alius... Albrechtas iš Kauno...“

A.Albrechto advokatas R.Girdziušas teisme įrodinėjo, kad, anot apklaustų medikų, niekam iš pašalinių asmenų ligoninėje nebuvo leista net prisiartinti prie merdinčio sužeistojo. Be to, teisininką stebina tai, kad aktyvių veiksmų teisėsauga A.Albrechto atžvilgiu ėmėsi tik 2002 metais, nors T.Ulpio tarnybinis pranešimas apie tai, ką jam prieš mirtį pakuždėjo velionis, ikiteisminio tyrimo medžiagoje esą gulėjo nuo 1995 metų. Tai advokatas akcentavo ir po posėdžio bendraudamas su žiniasklaida (žr. vaizdo komentarą apačioje).

Bylą išnagrinėjusi LAT teisėjų kolegija, kurią sudaro Vytautas Greičius (pirm.),Valerijus Čiučiulka (pran.) ir Vytautas Piesliakas, savąjį verdiktą žada skelbti gegužės 8 dieną.

VIDEO: 15min.lt - Alvydo Albrechto advokato komentaras LAT apie R.Grainio nužudymo bylą

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min