Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Alytaus policija pataria, ką daryti, jei kažkas jus kėsinasi apiplėšti

Alytaus apskrities policijos pareigūnai, reaguodami į padidėjusį apiplėšimų skaičių Alytuje, kai per šešias dienas apiplėšti penki žmonės, ypač sustiprino darbą šioje srityje. Policija informuoja visuomenę, kad nustatytas įtariamųjų ratas ir ieškoma nusikaltėlių, plėšimus vykdžiusių Naujojoje, Statybininkų ir Likiškėlių gatvėse.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Alytaus apskrities VPK rašoma, kad neabejojama, jog visi padaryti nusikaltimai – tų pačių asmenų darbas.

Kaskart atsinaujinant užpuolimams Alytaus apskrities policija pataria:

Jeigu namo tenka grįžti tamsiu paros metu – venkite nuošalių, prastai apšviestų kiemų, gatvių. Geriausiai, būtų pasirūpinti, kad kas nors Jus parvežtų arba iškviesti taksi.

Nesinešiokite su savimi didelės pinigų sumos, dokumentų, jei tai nėra būtina, pridenkite drabužiais brangius papuošalus.

Rankinę nešiokitės priglaudę prie savęs taip, kad užsegimas būtų atsuktas į Jus. Namų raktus stenkitės laikyti ne rankinėje, bet kišenėje. Jei kas bando išplėšti rankinę, geriau atiduokite – Jūsų gyvybė ir sveikata brangesnė už bet kokią nuosavybę.

Jeigu Jums atrodo, kad kažkas seka, pereikite į kitą gatvės pusę. Jeigu įtarimai pasitvirtino, bėkite ten, kur šviesu ir gali būti žmonių, ir šaukitės pagalbos.

Eikite šaligatviu veidu į gatvės judėjimą, toliau nuo kelkraščio, kad plėšikas negalėtų nepastebėtas prie Jūsų privažiuoti iš nugaros.

Niekada nevaikščiokite kalbėdami, rinkdami teksto žinutes mobiliuoju telefonu ar klausydamiesi muzikos per ausines – tai nukreipia Jūsų dėmesį nuo to, kas vyksta aplinkui, sulėtina reakciją, tampate lengva auka.

Jeigu naudojatės bankomato paslaugomis, įsitikinkite, ar šalia nėra įtartinų asmenų, ar niekas nestebi, kaip renkate savo mokėjimo kortelės kodą. Paėmę pinigus iš bankomato, jų neskaičiuokite, o skubiai įsidėkite į kišenę, rankinę ar kitą saugią vietą.

Jei dažnai tenka vaikščioti nesaugiais maršrutais, būtų gerai turėti dujų balionėlį ar net dujinį pistoletą. Svarbiausiai – ne turėti apsisaugojimo priemonę, o mokėti ir spėti laiku ja pasinaudoti.

Garsus šauksmas – geriausia signalizacija, išgąsdinanti ar bent akimirkai sutrikdanti užpuoliką. Didelė tikimybė, kad netoliese bus žmonių, kurie suskubs Jums padėti.

Jeigu vis dėl to Jūs buvote apiplėštas, kuo skubiau kreipkitės į policiją. Bėkite į artimiausią namą, prašykite praeivių telefono paskambinti nemokamu policijos numeriu. Kuo greičiau pranešite apie padarytą nusikaltimą, tuo didesnė tikimybė sulaikyti plėšikus ir rasti dar neparduotus Jūsų daiktus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius