Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytaus policijos nuovados tyrėjas už pareigūno vardo pažeminimą atleistas iš tarybos

Šaltinis: 15min
0
A A

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus aps. VPK) baigtas tarnybinis patikrinimas. Trečiadienį Alytaus aps. VPK viršininkas Česlovas Mulma pasirašė įsakymą dėl Alytaus aps. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Miesto policijos nuovados tyrėjo Renato Simanavičiaus atleidimo iš vidaus tarnybos.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, praėjusių metų gruodžio 13-osios vakarą kelyje Valkininkų geležinkelio stotis–Daugai–Alytus, 28-ajame kilometre, ne tarnybos metu uniformuotas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Miesto policijos nuovados tyrėjas R.Simanavičius neblaivus vairavo automobilį ir sukėlė eismo įvykį. Per nelaimę buvo sužalota žmonių.

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad iš jo elgesio sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus. Kodeksas taip pat įpareigoja pareigūną tvarkyti gyvenimą taip, kad nenukentėtų tarnybos interesai ir policijos pareigūno reputacija.

R.Simanavičiaus veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms. Jis neprisidėjo prie policijos pareigūnų autoriteto stiprinimo bei policijos pareigūnų atsakomybės jausmo puoselėjimo. Šie R.Simanavičiaus veiksmai akivaizdžiai nesuderinami su teisėtais visuomenės lūkesčiais, kuri tikisi iš policijos pareigūnų nepriekaištingo elgesio ir pavyzdingos reputacijos.

Policijos sistemos teigiamo įvaizdžio formavimas yra kiekvieno policijos pareigūno garbės reikalas ir pareiga.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min