Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytiškiai broliai devyndarbiai stos prieš teismą

Brolių nuotraukos svetimuose pasuose
FNTT nuotr. / Brolių nuotraukos svetimuose pasuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius kartu su rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame broliai K. J. (gim. 1970 m.) ir L. J. (gim. 1978 m.) kaltinami kelių Lietuvos piliečių pasų suklastojimu, sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu.

FNTT nuotr./Dokumentai automobilio bagažinėje
FNTT nuotr./Dokumentai automobilio bagažinėje

Kaip informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kaltinamiesiems iš viso inkriminuojama 15 nusikalstamų veikų, o tyrimo metu nustatyta valstybės biudžetui padaryta žala siekia beveik 0,5 milijono litų.

Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad 2006 metų pavasarį broliai savo nuotraukas įklijavo į kelis prarastus Lietuvos Respublikos piliečių pasus. Panaudoję šiuos suklastotus pasus kaltinamieji nusipirko uždarąsias akcines bendroves „Finerta“, „Agnieška“ ir „Monarda“, taip įgydami jų antspaudus, registravimo pažymėjimus, PVM mokėtojo pažymėjimus, įmonių įstatus, ir faktiškais jas valdė.

Išaiškinta, kad pasinaudoję tiek suklastotais asmens, tiek įsigytų bendrovių dokumentais, vyriškiai keliuose komerciniuose bankuose atidarė sąskaitas. FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad kaltinamieji į banko sąskaitas pervestas šimtatūkstantines pinigų sumas išgrynindavo bankų bankomatuose ar čekiais.

Tyrimo metu atskleista, kad pinigai į uždarųjų akcinių bendrovių banko sąskaitas buvo pervedami už neva parduotas įvairias biuro prekes ar metalo gaminius, nuomojamą statybinę įrangą ir transportą. Įtariama, kad bendrovės „Finerta“, „Agnieška“ ir „Monarda“ buvo naudojamos siekiant apgaule įgyti pridėtinės vertės mokestį.

Jokios veiklos nevykdančių bendrovių vardu buvo sudaromi melagingi sandoriai, o K.J. ir L.J. apgaule iš viso įgijo, kaip įtariama, daugiau nei 370 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio. Paskaičiuota, kad bendrai sudėjus nusuktus PVM ir pelno mokesčius kaltinamieji įgijo 478 tūkst. 488 litus.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Alytaus rajono apylinkės teismui. Kaltinamiesiems už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min