Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Alytuje dėl korupcijos įkliuvęs prokuroras Edgaras Burzdžius atleistas

Spaudos konferencija Generalinėje prokuratūroje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija. „Niekuo kitu, tik konkrečiais sprendimais ir veiksmais galime įtikinti visuomenę, kad prokuratūra verta pasitikėjimo“, – rašoma prokurorų pranešime spaudai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys: dėl korupcinių įtarimų gerą vardą praradę pareigūnai turi pasitraukti, o atrenkami kandidatai dalyvaus atviresniame nei iki šiol konkurse.

Šią savaitę generalinio prokuroro Dariaus Valio įsakymais buvo priimti keli skirtingi, tačiau vieną tikslą – didinti prokuratūros veiklos skaidrumą, turintys sprendimai.

Iš pareigų atleistas Edgaras Burzdžius, iki šių metų rugpjūčio 26 d., ėjęs Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroro pareigas. Kaip buvo skelbta, nuo prokuroro pareigų E.Burzdžius buvo nušalintas atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, papirkimo ir kyšininkavimo. Po sulaikymo taip pat buvo pradėtas ir tarnybinis patikrinimas, kurio išvadose pasiūlyta minėtą asmenį atleisti iš prokuroro pareigų.

Taip pat generalinio prokuroro įsakymais patvirtinti nauji Prokurorų atestacijos komisijos, kuri vertina prokurorų darbo rezultatus, bei Prokurorų ir vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatai bei nutarta paskelbti konkursus į laisvas prokurorų pareigas.

„Niekuo kitu, tik konkrečiais sprendimais ir veiksmais galime įtikinti visuomenę, kad prokuratūra verta pasitikėjimo. Todėl po išsamių diskusijų susitarėme vadovautis naujais nuostatais, kurie skatina vertinti realų, o ne formalų prokurorų darbo rezultatą, ir kurie įpareigoja mus laikytis demokratinėje visuomenėje priimtinų viešumo ir skaidrumo standartų“, – naujovių tikslus apibendrina D.Valys, cituojamas ketvirtadienį Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų paviešintame pranešime.

Kitą savaitę ruošiamasi paskelbti konkursus į penkias vadovaujančių prokurorų pareigas ir į prokuroro pareigas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamente. Į  šias pareigas atrankos jau vyks vadovaujantis naujais Prokurorų ir vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatais.

Nuo šiol greta pretendentų į konkrečias pareigas sąrašo internete bus talpinami jų gyvenimo aprašymai. Atrankų komisijos, kuriose nuolat dirba ne tik prokurorai, bet ir Respublikos Prezidentės, Seimo Pirmininko ir Ministro Pirmininko pasiūlyti garbūs visuomenės atstovai, taip pat labiau gilinsis į kiekvieno pretendento kompetencijų, gebėjimų ir asmeninių savybių visumą. Vertinant tik pretendento atitikimą formaliems kriterijams, kaip parodė patirtis, nėra užtikrinama, kad į pareigas bus paskirtas tikrai visuomenės pasitikėjimo vertas kandidatas.

Nauja yra ir tai, kad pasibaigus atrankos konkursui internete bus skelbiamos argumentuotos komisijos išvados apie į konkrečias pareigas pasiūlytus tinkamiausius kandidatus. Tokiu pat atrankų skaidrumo modeliu vadovaujasi teismai, tad įgyvendinant šias naujoves tikimasi sklandaus ir visuomenės pritarimo sulauksiančio komisijų darbo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min