TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytuje siautėjusios grupuotės nariai išgirdo nuosprendį

Kaltinamieji alytiškių gaujos baudžiamojoje byloje (iš kairės): D.Eidukevičius, A.Dusevičius, Ž.Kuniutis, M.Milkevičius.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Nuteistieji alytiškių gaujos baudžiamojoje byloje (iš kairės): D.Eidukevičius, A.Dusevičius, Ž.Kuniutis, M.Milkevičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

7 kaltinamieji – Deividas Eidukevičius, Aurimas Dusevičius, Modestas Milkevičius, Žydrūnas Kuniutis, Andrius Pisaravičius, Tomas Bušinskas ir Donatas Bušinskas, išgirdo verdiktą dėl Alytuje 2009-ųjų kovo–balandžio mėnesiais padarytų pavojingų nusikaltimų. Trims aršiausiems teks kalėti po 5 metus.

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo ir paskelbė verdiktą alytiškių gaujos, žalojusios žmones ir jų likimus, baudžiamojoje byloje.

Ketvirtadienio rytą lyderiu laikomas Deividas Eidukevičius (gim. 1977 m.) bei Aurimas Dusevičius, Modestas Milkevičius, Žydrūnas Kuniutis, Andrius Pisaravičius, taip pat broliai Tomas ir Donatas Bušinskai išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį.

Ne itin griežtos bausmės

Viename iš bylos epizodų kaltinimai buvo pateikti dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu. Alytiškiams taip pat buvo inkriminuojamas neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, svetimo turto sunaikinimas visuotinai pavojingu būdu, neteisėtas laisvės atėmimu ir itin žiauriai asmeniui padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Griežčiausios bausmės – po 5 metus pataisos namuose, skirtos D.Eidukevičiui, Ž.Kuniučiui bei A.Dusevičiui.

M.Milkevičiui skirtas 9 mėnesių laisvės atėmimas, tačiau ši bausmė subendrinta su ankstesne dar neatlikta bausme, todėl iš viso už grotų jis turėtų praleisti 2 metus ir 3 mėnesius.

Donatas Bušinskas, teismo vertinimu, nusipelnė laisvės atėmimo vieniems metams, tačiau šios bausmės vykdymą teismas taip pat metams nutarė atidėti.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Alytiakis A.Dusevičius teisme slėpė veidą. Paklaustas, ar realiai dirbo kiemsargiu, ar tik fiktyviai įsidarbino, 23 metų vaikinas sakė: Pusiau dirbau, pusiau nedirbau.
Alytiškis A.Dusevičius teisme slėpdavo veidą.

Lengviausiai atsikvėpė A.Pisarevičius ir vienas brolių T.Bušinskas, kuriems skirtas ne laisvės atėmimas, o tik apribojimas dvejiems metams.

Solidariai iš nuteistųjų priteistas nukentėjusių asmenų gydymo išlaidų atlyginimas.

Be to, keliems iš jų teismas nuosprendžiu uždraudė bendrauti tarpusavyje, vienam jų (T.Bušinskui) liepta 100 valandų nemokamai dirbti visuomenei naudingus darbus.

Teisme dalis kaltinamųjų savo kaltę neigė, kiti bent iš dalies pripažino.

Į nuosprendžio paskelbimą du kaltinamuosius brolius, kurių veidus slėpė kaukės, atvežė keturi kaukėti pareigūnai. Dar mažiausiai dešimt nekaukėtų konvojaus pareigūnų į teismą atvedė kitus 4 kaltinamuosius, kurie ikiteisminio tyrimo ir teisminio proceso metu gyveno už grotų. Septintasis Alytuje siautėjusios grupuotės pagalbininkas – A.Pisarevičius, visą laiką buvo laisvėje, todėl ir šįryt į posėdį jis atvyko be palydos ir antrankių.

Tyrimą perėmė Generalinė prokuratūra

Kaip skelbta anksčiau, šie kaltinamieji skirtingos bendrininkavimo sudėties nusikaltimus darė Alytuje 2009-ųjų kovo–balandžio mėnesiais. Keturiems kaltinamiesiems pritaikyta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Keturi kaukėti pareigūnai saugojo abu brolius Buainskus, kuriems taip pat leista dėvėti kaukes.
Keturi kaukėti pareigūnai saugodavo abu brolius Bušinskus, kuriems taip pat leista dėvėti kaukes.

Generalinė prokuratūra šį ikiteisminį tyrimą perėmė 2009 m. balandžio mėnesį, kai Alytuje naudojant nelegalius šaunamuosius ginklus vienas po kito pasipylė nusikaltimai, per juos sunkiai sužalota žmonių.

Šioje byloje sunkiais sveikatos sutrikdymais, viename iš epizodų – kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu (Baudžiamojo kodekso (BK) 135 str. 1 d. ir 135 str. 2 d. 7 p.), neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis (BK 253 str. 1 d. ir 2 d.), svetimo turto sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu (BK 187 str. 2 d.), neteisėtu laisvės atėmimu (BK146 str. 2 d.) ir itin žiauriai asmeniui padarytu nesunkiu sveikatos sutrikdymu (BK 138 str. 2 d. 6 p.) kaltinami septyni Lietuvos piliečiai.

Dėl daugelio kaltinimų teismas vyrus ir vaikinus pripažino kaltais, tačiau dėl kai kurių dalykų jie buvo ir išteisinti, neįrodžius kaltės.

Šiandienį nuosprendį ir nuteistieji, ir bylą parengę Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento atstovai turi teisę per 20 dienų apskųsti aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui.

VIDEO: 15min.lt - Alytuje siautėjusios grupuotės nariai išgirdo nuosprendį
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min