Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amžiaus apiplėšimo bylos užkulisiai: Panevėžyje prie su teisėsauga bendradarbiavusio nuteistojo automobilio grandine prirakintas ožys

Ožys prirakintas prie automobilio
15min.lt skaitytojo nuotr. / Ožys buvo prirakintas prie automobilio
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas penktadienį paskelbė verdiktus didžiausio kada nors Lietuvoje įvykdyto plėšimo, per kurį 2008 metais pavogtos itin brangios, milijonais vertinamos ikonos, bylose. Posėdžiui vykstant teismo prieigose užfiksuotas nedviprasmiškas incidentas. Prie vieno iš bylos dalyvių draugės automobilio grandine prirakintas ožys.

Prie automobilio „Toyota Prius“ pririštą ožį transporto priemonės savininkė pastebėjo apie 14.30 val. Moteris tvirtino, kad ožys prie automobilio prirakintas buvo per 15 minučių laikotarpį -14.15 val. priėjus prie automobilio gyvūno dar nebuvo.

Ožys buvo prirakintas grandine. Vienas jos galas buvo apvyniotas ir aplink ožio kaklą, kitas – aplink automobilio važiuoklės elementus. Abu galai buvo surakinti spynomis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Ožys prie teismo
Tomo Markelevičiaus nuotr./Ožys prie teismo

Į įvykio vietą atskubėjo policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai. Pastarieji nukirpo spynas ir išlaisvino ožį. Netrukus gyvūną išsivežė Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Manoma, kad ožį prie automobilio pririšo su šia byla susiję asmenys. Neoficialiais duomenimis, automobilio vairuotojos draugas šioje byloje sutiko bendradarbiauti su pareigūnais. Tačiau jis vis tiek buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Ožys prie teismo
Tomo Markelevičiaus nuotr./Ožys prie teismo

Miesto centre besiganantis gyvūnas netrukus sulaukė panevėžiečių dėmesio. Dauguma ožį fotografavo, kai kas net parūpino jam maisto. Ugniagesiai ir policijos pareigūnai tvirtino, kad tokio įvykio per savo darbo praktiką dar neturėjo.

VIDEO: Ožys prie Panevėžio apygardos teismo

Bylos eiga

Byla dėl šio nusikaltimo ir ikonų gabenimo buvo išskaidyta į dvi atskiras, iš viso buvo teisiama 10 asmenų: Saulius Navickas, Saulius Jankūnas, Artūras Barasa, Nikolajus Glotko, Aleksandras Bespalovas, Remigijus Byčius, Leonidas Epelbaumas, Arturas Skurka, Jevgenijus Malimenkovas ir Erikas Griškevičius.

2008-ųjų spalio 10-osios naktį nusikaltėliai, prisistatę policijos pareigūnais, sustabdė vieno turtingiausių Lietuvos kolekcininko Andrejaus Balyko vyresniojo sūnaus vairuojamą automobilį. Jaunuolis buvo sumuštas, apipiltas skysčiu grasinant nužudyti, jeigu nepasakys, kaip patekti į namus.

Pagrobę namo garažo durų pultą užpuolikai įsibrovė į namą, kur, grasindami kolekcionieriaus žmonai bei jaunesniajam septyniolikmečiui sūnui, juos sumušė ir surišo.

Pistoletais ginkluoti vyrai pagrobė itin vertingą 272 ikonų kolekciją, kitus vertingus antikvarinius daiktus. Teisėsaugos vertinimu, jie kolekcininko šeimai padarė beveik 10 mln. litų turtinę žalą. Tuo metu kolekcininkas A.Balykas teigia, kad padaryta kur kas didesnė – 52 mln. litų žala.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min