TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Anksčiau išteisinti asmenys sulaukė griežtų bausmių

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl Klaipėdos apygardos prokurorų atkaklumo dviejose bylose dėl nužudymų pirmos instancijos teismo išteisinti asmenys apeliacinės instancijos teismo pripažinti kaltais ir jiems skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

30 m. klaipėdietis Darius Balbošovas buvo kaltinamas 2011 m. sausio 24 d. išgertuvių viename Klaipėdos daugiabutyje metu mirtinai sumušęs savo sugėrovą.

Šių metų liepos 28 d. Klaipėdos apygardos teismas kaltinamąjį išteisino, neįrodžius jo dalyvavimo padarant nusikaltimą.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausioji prokurorė nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, prašydama priimti apkaltinamąjį nuosprendį ir Darių Balbošovą pripažinti kaltu dėl nužudymo ir jį nuteisti 9 metų laisvės atėmimo bausme.

Teismas prokurorės skundą patenkino ir šių metų lapkričio 18 d. nuosprendžiu kaltinamajam skyrė 7,5 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.

Tą pačią lapkričio 18 d. tas pats Lietuvos apeliacinis teismas patenkino dar vieną Klaipėdos apygardos prokuroro skundą dėl 2009 m. gruodžio 2 d. Klaipėdos apygardos teismo išteisinamojo nuosprendžio.

43 m. skuodiškis Virginijus Mendelis bei 34 metų Adis Liaugaudas buvo kaltinami 2008 m. sausio 18 d. įsibrovę į I-ųjų Kulų kaime Skuodo rajone esančios moters sodybą, nužudę moterį bei pagrobę jos 100 litų.

Klaipėdos apygardos teismas 5 metų laisvės atėmimo bausme už plėšimą nuteisė tik vieną iš kaltinamųjų – Adį Liaugaudą, o dėl nužudymo abu kaltinamuosius išteisino, nenustačius jų dalyvavimo padarant nusikaltimą.

„Ši byla pabuvojo visų instancijų teismuose ir, po daugiau nei 2 teisminio nagrinėjimo metų, praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas pripažino prokuroro apeliacinį skundą pagrįstu ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį: už bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą dėl savanaudiškų paskatų Adžiui Liaugaudui skyrė 16-os, o Virginijui Mendeliui – 13-os metų laisvės atėmimo bausmes“, – sakė skundą dėl išteisinamojo nuosprendžio padavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Stanislovaitis. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min