Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ankstų ketvirtadienio rytą Tytuvėnų bažnyčioje ir vienuolyne kilo didžiulis gaisras

Gaisras Tytuvėnuose
Įvykio liudytojo Kęsto nuotr. / Gaisras
Šaltinis: 15min
0
A A

Gausios ugniagesių pajėgos ketvirtadienio rytą išskubėjo gesinti gaisro, kilusio Kelmės rajone, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno komplekse. Gaisrą ugniagesiai vadina „labai dideliu“. Apie nukentėjusius žmones duomenų kol kas negauta.

Įvykio liudytojo Kęsto nuotr./Gaisras Tytuvėnuose
Įvykio liudytojo Kęsto nuotr./Gaisras Tytuvėnuose

Pranešimą apie gaisrą Kelmės ugniagesiai gavo apie 4.04 val. Atvykus pirmiesiems gelbėtojams, paaiškėjo, kad Piliakalnio g. esančios Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir priblokuoto vienuolyno stogai dega atvira liepsna. Iš karto buvo mobilizuoti beveik visi Kelmės rajono ugniagesiai, į įvykio vietą išskubėjo Šiaulių apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos, vadovauti gaisro gesinimui ėmėsi Šiaulių apskrities PGV viršininko pavaduotojas.

Gesinti šio gaisro iš viso buvo pasiųstos 9 autocisternos, du autokeltuvai, štabo automobilis.

Apie 8 val. ryto gaisras dar nebuvo lokalizuotas, tebedegė vienuolyno stogas, atskirais židiniais degė bažnyčios stogas.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis „Lietuvos radijui“ sakė, kad kilus gaisrui ugnis persimetė ir į bažnyčios bokštą.

„Apie gaisro priežastis kalbėti dar anksti. Bus tiriamos visos įmanomos versijos. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad, pirminiais duomenimis, gaisro židinys buvo vienuolyno pastogėje. Kilus gaisrui, ugnis plėtėsi ir persimetė į bažnyčią“, - 15min.lt sakė Šiaulių apskrities PGT atstovas Stasys Kvietkus.

Ugniagesiai sako, kad Tytuvėnų bažnyčioje vyko rekonstrukcija, tuo tarpu toje vienuolyno dalyje, kurioje kilo gaisras, buvo įkurtas muziejus.

Duomenų apie nukentėjusius žmones kol kas negauta.

Tytuvėnų bažnyčia pastatyta 1633 m. Paveldosaugininkai teigia, kad bažnyčia kartu su bernardinų vienuolynu yra vienas iš įdomiausių ir didžiausių architektūrinių ansamblių Lietuvoje.

Papildyta: Kaip informuoja portalas kelmiskiams.lt, jau žinoma, kad sudegė vienuolyne įrengtas muziejus, kur buvo saugomi senoviniai bažnytiniai eksponatai.

Pasak Kelmės rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko V. Ramanauskio, ugniagesiai pasiuntė dideles pajėgas, tačiau iki 8.30 valandos vienuolyno ir muziejaus užgesinti visiškai nepavyko.

„Stabdome ugnies skerbimąsi į varpinę ir vargonus. Tikimės, kad juos išsaugoti pavyks“, – portalui kelmiškiams.lt sakė V. Ramanauskis.

Papildyta 11.20 val.: Apie 11.10 val. Šiaulių apskrities PGT atstovas Stasys Kvietkus 15min.lt žurnalistą informavo, kad gaisras vis dar gesinamas.

„Vienuolyną apgesinome, dabar visas mūsų dėmesys nukreiptas į bažnyčią, kuri vis dar dega“, - sakė S.Kvietkus.

Papildyta 13.46 val.: Apie 12.09 val. gaisras buvo visiškai užgesintas.

Papildyta 14.04 val.: Agentūra BNS, remdamasi Šiaulių apskrities PGT atstovu S.Kvietkumi, praneša, kad išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apie 100 kvadratinių metrų perdangos, nuardyta per 100 kvadratinų metrų skardinio bažnyčios stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos.

Dėl susidariusios situacijos Kelmės rajono savivaldybėje paskelbta ekstremali situacija. Pirminiais duomenimis, vienuolynas ir bažnyčia yra apdrausti.

Kaip atrodo bažnyčia ir vienuolynas po gaisro, galite peržiūrėti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min