Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 10 17, 16:16 Atnaujinta 2017 10 17, 18:22

Ant Gedimino kalno šėlo vyras: vijo lauk užsieniečius, vienam trenkė į galvą ir išdaužė ekspoziciją

Antradienio dieną Vilniuje ant Gedimino kalno šėlo agresyvus vyras, jis be jokios priežasties trenkė užsieniečiui į veidą, o po to nuėjo į patį Gedimino pilies bokštą ir ten pradėjo daužyti ekspoziciją.
Vilniuje ant Gedimino kalno šėlo vyras
Vilniuje ant Gedimino kalno šėlo vyras / Kadras iš filmuotos medžiagos

„Dinkit iš čia, čia mano namai“, – nufilmuotuose vaizduose rėkia agresyviai nusiteikęs vyras.

„Čia Lietuva, o ne Kinija ar kažkokia kitokia šalis, dinkit iš čia“, – rėkia vyras ant kalno susirinkusiam gausiam turistų su vaikais būriui. Tarp turistų buvo žmonių iš įvairių šalių.

Vienai lietuvei pabandžius nuraminti agresyvų vyrą, jis atkirto: „Čia ne turistinis objektas, čia yra istorinė vertybė, po velnių, o ne kažkoks tai fotkinimui, selfinimui. Varykit iš čia, aš noriu pabūt vienas, čia mano namai.“

Vienas užsienietis jį apkaltino rasizmu, o vyriškis atkirto, kad būtent toks ir yra. Iškart po to jis trenkė Lietuvoje gyvenančiam ir įvykį filmavusiam ekvadoriečiui Fabianui į veidą ir jį sužalojo.

Tada jis dar apsikumščiavo su jį bandžiusiu raminti kitu turistu.

Vėliau vyras įėjo į Gedimino pilies bokšto vidų ir pradėjo daužyti čia esančią ekspoziciją.

Vilniaus apskrities policijos komisariatas praneša, kad pilies bokšte šėlęs 1987 m. gimęs M.K. daužė vitrinas ir numetė paveikslą, o bendras padarytas nuostolis pirminiais duomenimis – 2 tūkst. Eur.

Policijos duomenimis, vyras buvo blaivus.

Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vėliau jis buvo pristatytas į ligoninę. Manoma, kad vyras gali turėti psichikos sutrikimų.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (BK 284 str.).

Įvykio liudininkas nusivylė apsauga

Kaip 15min pasakojo į įvykių sūkurį patekęs Fabianas, jis gyvendamas Lietuvoje su tokia situacija susiduria pirmą kartą.

„Tiesiog buvome ant Gedimino kalno ir išgirdau, kad kažkoks vaikinas rėkauja ant turistų, liepia jiems išeiti. Kadangi kuriu „Youtube“ filmukus, visada su savimi turiu kamerą ir pradėjau filmuoti incidentą.

Bandėme jį sustabdyti, bet jis pradėjo mane daužyti. Nenorėjau trenkti atgal, nes tas vyrukas akivaizdžiai turėjo problemų“, – pasakoja Fabianas.

Vaikinas pasakoja, kad pats smarkiai nenukentėjo, o medikai nematė reikalo jį vežti į ligoninę.

Tačiau iš Ekvadoro atvažiavęs jaunuolis buvo labai nusivylęs teisėsaugos darbu, anot jo, policija atvyko per daugiau nei pusvalandį, o kiek anksčiau atvykę apsaugininkai nesuvaldė situacijos.

„Atvykęs apsaugininkas tiesiog nuvedė jį į pilies bokštą, o tas vyrukas pabėgo ir pradėjo daužyti ekspoziciją. Jis pakilo į viršų ir ten buvo nekontroliuojamas“, – dėstė Fabianas.

Vis dėlto policija neigia užsieniečio pateikiamą informaciją, kad į įvykį reagavo taip lėtai.

Pasak Policijos departamento atstovės Renatos Janavičiūtės, šis įvykis buvo priskirtas A kategorijai, o į tokias situacijas reaguojama nedelsiant.

Policijos duomenimis, pranešimas apie agresyvų vyrą ant Gedimino pilies kalno gautas 12 val. 26 min., pajėgos išsiųstos 12 val. 27 min., o pareigūnai atvyko 12 val. 30 min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min