Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 15:29

Antroji byla dėl buvusio Klaipėdos savivaldybės pareigūno piktnaudžiavimo tarnyba perduota teismui

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnais baigė antrąjį ikiteisminį tyrimą dėl buvusio aukšto Klaipėdos miesto savivaldybės pareigūno galimai nusikalstamų veikų. Byla šią savaitę perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei kurstymo kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą pareikšti buvusiam Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento 63 m. direktoriui.
Vienos akcinės bendrovės 52 m. direktorius kaltinamas jo žinioje buvusio svetimo turto iššvaistymu, padėjimu valstybės tarnautojui piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei dokumento suklastojimu ir jo panaudojimu, o tos pačios bendrovės 46 m. vyr. mechanikas – suklastoto dokumento panaudojimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2006 metų spalio mėn. buvęs valstybės tarnautojas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, įkalbėjo vienos akcinės bendrovės direktorių apmokėti jo „Volvo“ markės automobiliui pirktas detales už beveik 8 tūkst. litų.

Direktorius pakluso valdininkui ir, suklastojęs PVM sąskaitą- faktūrą, ją apmokėjo iš savo bendrovės lėšų.

Tai antroji byla, išskirta į atskirą tyrimą iš praėjusių metų rugpjūtį Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnų pradėto didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei dėl nusikaltimų nuosavybei ir turtinėms teisėms bei turtiniams interesams.

„Pirmoji byla dar pavasarį perduota teismui, bet iš esmės dėl įvairių priežasčių vis dar nepradedama nagrinėti, antroji šią savaitę pasiekė teismą, o ikiteisminis tyrimas dėl kitų galimų nusikalstamų buvusio valstybės tarnautojo veiksmų vyksta toliau“, – sakė tyrimui vadovaujantis ir valstybinį kaltinimą teisme palaikantis prokuroras Vitalijus Gulenkovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min